صفحه اصلی / اصناف / چرا اصناف باید کد QR بگیرند؟
چرا اصناف باید کد QR بگیرند؟

چرا اصناف باید کد QR بگیرند؟

خوزستان واحدهای صنفی ضمن تزریق ۳ دوز واکسن کرونا باید در سامانه "ایران من" ثبت نام و QR Code دریافت کنند.

واحدهای صنفی کشور طی دو سال گذشته و به لحاظ سیاست‌های اتخاذی مبارزه با شیوع بیماری کرونا توسط ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، در چندین نوبت ملزم به تعطیلی و محدودیت در کسب‌وکارها شدند که مهم‌ترین آن مربوط به بازار اسفند سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بود؛ یعنی دقیقا در روزهای پیش از عید که مهم‌ترین ایام رونق بازار و کسب‌وکارها است. چنانچه آسیب‌های این تعطیلی بر بازار تا آن اندازه بود که هیچ‌کدام از حمایت‌های دولت نتوانست ضرر و زیان کسبه را جبران کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا به نقل از اتاق اصناف ایران، شیوع سویه اومیکرون در کشور، مسئولان وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا را بر آن داشت تا بار دیگر، با وضع دستورالعمل‌های جدید نسبت به جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر موج ششم کرونا و کاهش مرگ‌ومیر ناشی از آن اقدام کنند.

یکی از این مصوبات در مورد اصناف، ثبت نام در سامانه ایران من به نشانی asnaf.moi.ir و دریافت QR Code و نصب آن در واحدهای صنفی است که علیرغم تاکیدات این ستاد و اطلاع‌رسانی مکرر اتاق اصناف ایران از سوی بسیاری از واحدهای صنفی رعایت نشده است. در همین راستا به منظور پیشگیری از محدودیت‌ها و تعطیلی‌های گسترده، به تمامی واحدهای بازرسی اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف سراسر کشور ابلاغ شده است تا با جدیت بیشتری بر اجرای این طرح نظارت کنند. مطابق با دستورالعمل، نظارت در سه مرحله شامل ۱. اخطار کتبی، ۲. مسدود کردن پوز بانکی به مدت دو هفته، ۳. پلمپ ۳۰ روزه بر واحدهای متخلف صورت خواهد گرفت.

اتاق اصناف ایران از تمامی واحدهای صنفی سراسر کشور تقاضا دارد در اسرع وقت پس از تزریق دوز سوم واکسن کرونا در سامانه ایران من ثبت‌نام کنند تا اینکه مشمول ضرر و زیان تعطیلی و محدودیت کسب‌وکار خود در روزهای آتی و بازار شب عید نشوند.

همچنین مطالعه کنید:

رئیس سازمان استاندارد/تولید پنج خودرو به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم متوقف شد

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی اسلام پناه شامگاه شنبه در دیدار با نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.