صفحه اصلی / اسلایدر / پیش‌بینی عدد نرخ دلار و طلا پس از احیای برجام/اگر برجام امضا نشود، دلار چه رقمی می‌شود؟
پیش‌بینی عدد نرخ دلار و طلا پس از احیای برجام/اگر برجام امضا نشود، دلار چه رقمی می‌شود؟

پیش‌بینی عدد نرخ دلار و طلا پس از احیای برجام/اگر برجام امضا نشود، دلار چه رقمی می‌شود؟

کسب و کار نیوز- انس جهانی و روند قیمتی دلار داخلی از جمله عواملی هستند که می‌توانند قیمت طلا و سکه را تحث تاثیر خود قرار دهند. جنگ روسیه و اوکراین از یک سو و اخبار مربوط به مذاکرات وین بر این دو اثر گذار است. در این شرایط پیش‌بینی قیمت دلار و طلا چگونه است؟

به گزارش کسب و کار نیوز ؛ قیمت انس جهانی و روند قیمت دلار داخلی، از جمله عواملی هستند که می‌توانند قیمت طلا و سکه را در ایران تحث تاثیر خود قرار دهند. درحال حاضر تنش‌های جهانی در رابطه با درگیری نظامی روسیه و اوکراین بر نرخ اونس اثرگذار هستند. از آن سو برخی اخبار رسیده از مذاکرات وین، گویای نزدیکی توافق است. هر چند برخی نیز بر حل نشدن برخی موضوع اساسی تاکید می‌کنند. در این شرایط پیش‌بینی قیمت دلار و طلا چگونه است؟

برزو حق‌شناس، کارشناس بازارهای ملی در این مورد توضیح داد: اگر تنش‌ها درسطح جهانی ادامه پیدا کند طبیعتا تاثیر خود را بر انس جهانی می‌گذارد. انس جهانی نیز از اهرم‌های تعیین قیمت سکه و طلا در بازار داخلی است. او افزود: ولی از آن سو، اگر برجام امضا شود، دولت دلار را روی کانال ۲۵ هزار تومان می‌آورد. این موضوع، باعث کنترل بازار طلا و سکه می‌شود.

پیش‌بینی قیمت دلار و طلا

همچنین مجتبی دیبا، کارشناس بازارهای مالی نیز در مورد پیش‌بینی قیمت دلار و طلا گفت: قیمت طلا در بازار ایران، بیشتر از اونس، تحت تاثیر دلار قرار دارد. اگر انس جهانی با رشد دلار هم‌راستا شود، بازار سکه و طلا نیز رشد می‌کند. او افزود: دلار داخلی کماکان تحت تاثیر برجامی است که هنوز تیجه قطعی آن مشخص نیست. اگر برجام در همین ریتم باقی بماند و بیشتر طول بکشد، دلار در محدوده ۲۵ تا ۲۷ هزار تومان در نوسان می‌ماند. طلا هم تحت تاثیر همین اتفاق است و قیمت خیلی بالایی را تجربه نمی‌کند. دیبا درباره قیمت دلار درصورت احیای برجام بیان کرد: نرخ دلار اگر برجام قبل از عید احیا شود، می‌تواند به حدود ۲۳ و ۲۵ هزار تومان برسد. برای سکه هم ۱۲ و نیم تا ۱۳ میلیون تومان را در اولین پایه حرکتی می‌توان پیش‌بینی کرد.

همچنین مطالعه کنید:

تخصیص کد اقتصادی جدید به مودیان مالیاتی/ الزام صدور فاکتورهای فروش با کد جدید از مهرماه

به گزارش کسب و کار نیوز، در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.