صفحه اصلی / سرخط خبرها / جمع‌آوری رای برای استیضاح وزیر صمت / فاطمی‌امین اولین وزیر استیضاحی دولت سیزدهم می‌شود؟
جمع‌آوری رای برای استیضاح وزیر صمت / فاطمی‌امین اولین وزیر استیضاحی دولت سیزدهم می‌شود؟

جمع‌آوری رای برای استیضاح وزیر صمت / فاطمی‌امین اولین وزیر استیضاحی دولت سیزدهم می‌شود؟

استیضاح وزیر صمت با ۵۵ امضا برای اعلام وصول به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد. اما انتقاد این نمایندگان به سید رضا فاطمی‌امین چیست؟ آیا پای او به‌عنوان اولین وزیر استیضاحی دولت سیزدهم به مجلس باز می‌شود؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تجارت نیوز، استیضاح وزیر صمت با ۵۵ امضا برای اعلام وصول تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد. گویا شایعه استیضاح سیدرضا فاطمی‌امین با این امضاها رنگ و بوی واقعیت می‌گیرد؟

گرانی خودرو، افزایش قیمت کالاهای اساسی و عدم تنظیم بازار از جمله انتقادات اساسی بهارستان‌نشینان از وزیر صمت است.

البته این نخستین باری نیست که نمایندگان مجلس قصد دارند پای وزیر صمت را برای وضعیت آشفته بازار به مجلس بکشانند.

دی ماه امسال هم به دلیل کیفیت پایین خودروهای تولید شده و عدم باز شدن ایربگ‌های خودرو در تصادف بهبهان نمایندگان مجلس از ۱۹ نفر امضا جمع کردند اما لابی‌ها آنقدر قوی بود که نتوانستند وزیر را استیضاح کنند.

این بار هم گرانی و کاهش قیمت خودرو مورد انتقاد نمایندگان مردم است. لطف الله سیاهکالی، نماینده مردم قزوین یکی از نمایندگانی است که نسبت به عملکرد فاطمی امین انتقاد دارد.

سیاهکلی با تائید این خبر به تجارت‌نیوز گفت: بیش از دو ماه است که موضوع استیضاح فاطمی امین، وزیر صمت به هیات رئیسه ارسال شده است اما هیات رئیسه اعلام وصول نکرد.

او توضیح داد: اکنون ۵۵ نفر از نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر صمت رای جمع کردند. اکنون در اختیار هیات رئیسه است و ما تذکر و یادآوری کردیم تا در دستور کار قرار بگیرد. انتقاد اساسی درباره قیمت خودرو است.

لابی فاطمی امین با مخالفان خود

از سوی دیگر روح اله عباس‌پور، سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس به تجارت‌نیوز گفت: امروز به دلیل امضاهای جمع شده وزیر صمت در حال مذاکره با منتقدان است. به نظر می‌رسد که او می‌تواند این بار نظر نمایندگان مجلس را جلب کند.

او توضیح داد: موافقان وزیر صمت به مخالفان پیشنهاد دادند که اندکی به فاطمی امین زمان بدهند تا او بتواند وضعیت بازار را اصلاح کند.

عباس‌پور بیان کرد: نمایندگان مردم نسبت به گرانی خودرو و قیمت کالاهای اساسی انتقاد دارند. به نظر می‌رسد استیضاح نمایندگان مجلس به بعد از نوروز موکول شود.

براساس این گزارش، آذر امسال نمایندگان مجلس نسبت به گرانی خودرو و وضعیت معادن از فاطمی امین انتقاد داشتند. این بار در حالی است که اکنون با جدی شدن خبر استیضاح وزیر صمت امروز با نمایندگان مخالف خود جلسه برگزار کرده و در حال لابی کردن است!

همچنین مطالعه کنید:

با بانک‌های متخلف در موضوع وام ازدواج برخورد می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، علی صالح‌آبادی در حاشیه جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.