صفحه اصلی / اقتصادی / امروز، آخرین مهلت ثبت کارتخوان‌ها در سامانه مالیاتی
امروز، آخرین مهلت ثبت کارتخوان‌ها در سامانه مالیاتی

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی:

امروز، آخرین مهلت ثبت کارتخوان‌ها در سامانه مالیاتی

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: امروز شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰، آخرین روز اتصال دستگاه‌های کارتخوان به پرونده‌های مالیاتی است.

به گزارش کسب وکا رنیو به نقل از،  محمد برزگری دقایقی قبل در برنامه زنده شبکه خبر اعلام کرد: دارندگان کارتخوان و درگاه‌های پرداخت الکترونیک تا پایان امروز فرصت دارند تا نسبت به اتصال دستگاه‌های کارتخوان درگاه‌های پرداخت الکترونیک خود به پرونده مالیاتی‌شان در درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی اقدام کنند.

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی می‌گوید: امروز شنبه سی ام بهمن ماه، آخرین روز اتصال دستگاه‌های کارتخوان به پرونده‌های مالیاتی است.

برزگری درباره تمدید مهلت تعیین تکلیف کارتخوان‌ها هم گفت: تاکنون هیچ تصمیمی در خصوص تمدید مهلت مرکز تنظیم مقررات، ابلاغ نشده است بنابراین از نظر این مرکز، سی ام بهمن آخرین روز اتصال دستگاه‌های کارتخوان به پرونده‌های مالیاتی است.

وی افزود: تا ظهر جمعه، ۴ میلیون و ۶۳۷ هزار دستگاه کارتخوان به پرونده‌های مالیاتی متصل شدند و تا ۲ میلیون و ۵۹۵ هزار دستگاه کارتخوان هم درخواست غیرفعال سازی داشتیم.

برزگری اضافه کرد: بانک مرکزی هم ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار کارتخوان را غیر فعال کرده است و بقیه را منتظرند مهلت تمام شود.

وی درباره اینکه چه جرایمی در قانون برای افرادی که سرپیچی می‌کنند در نظر گرفته شده است گفت: اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی مربوط به اشخاص را دریافت خواهیم کرد و اگر فرار مالیاتی رخ داده باشد جرایم متعدد قانونی شامل آن‌ها می‌شود و افرادی که مکلف به استفاده از دستگاه بودند اگر از آن استفاده نکنند، جرایم مربوطه را خواهند داشت.

همچنین مطالعه کنید:

تمرکز وزارت صمت بر تأمین نقدینگی بنگاه‌های بزرگ و کوچک

به گزارش کسب و کار نیوز، علی گلشنی با حضور در غرفه ایسنا در بیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.