صفحه اصلی / اقتصادی / افزایش صادرات گاز روسیه به اوکراین
افزایش صادرات گاز روسیه به اوکراین

با وجود زمزمه‌های جنگ این دو کشور صورت گرفت؛

افزایش صادرات گاز روسیه به اوکراین

اوکراین واردات گاز خود را از ابتدای فوریه به ۱۴ میلیون متر مکعب در روز افزایش داده است.

به گزارش کسب وکار نیوز به نقل زا  به نقل از تاس، با وجود این که در یک ماه و نیم اخیر زمزمه‌های جنگ روسیه و اوکراین بسیاری از بازارهای جهانی از جمله طلا و ارز و بازار انرژی را تحت تأثیر خود قرار داده اما به نظر می‌رسد واردات گاز اوکراین از روسیه افزایش یافته است.

عمده واردات گاز اوکراین از مجارستان به طور متوسط ۵.۵ میلیون متر مکعب در روز است، در همین خصوص سرگئی ماکوگون، مدیر عامل سیستم حمل و نقل گاز اوکراین در فیسبوک نوشت: اوکراین واردات گاز طبیعی را به ۱۳.۵ تا ۱۴ میلیون متر مکعب در روز افزایش داده است.

ایم مقام مسئول اوکراینی نوشت: “واردات گاز به اوکراین از اوایل فوریه به میزان قابل توجهی افزایش یافت به طوری که میزان واردات روزانه گاز در این کشور اروپای شرقی ۱۳.۵ تا ۱۴ میلیون متر مکعب در روز بوده است.

ماکوگون گفت که حدود ۵ میلیون متر مکعب از این میزان واردات از اسلواکی و بخش باقی مانده “عمدتاً از طریق لهستان” تأمین می‌شود.

وی افزود: از ابتدای بهمن ماه در مجموع ۱۶۲ میلیون مترمکعب و به صورت کلی از سال جاری ۲۱۸ میلیون مترمکعب وارد اوکراین شده است.

این مدیر اوکراینی گفت: با توجه به گرمای غیرمعمول هوا در اوکراین و “قیمت بالای بنزین، مصرف گاز به میزان قابل توجهی کاهش یافت.”

وی افزود: مصرف روزانه در ۲۰ بهمن سال گذشته در اوکراین نزدیک به ۱۵۲ میلیون مترمکعب و در سال جاری ۱۰۶ میلیون مترمکعب بوده است.

در دسامبر ۲۰۱۹، مسکو و کی‌یف درباره تمدید ترانزیت گاز از طریق اوکراین برای دوره ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ با امکان تمدید ده سال دیگر مذاکره کردند.

در این قرارداد سالانه ۴۰ میلیارد متر مکعب گاز از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ روسیه به اوکراین ارسال خواهد شد که یا به مصرف اوکراینی‌ها می‌رسد و یا این کشور گاز روسیه را به دیگر کشورها ارسال می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

خودرو نیمه دوم سال گران می شود/بازار خودرو در فاز انتظار

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این روزها بازار خودرو چشم به نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.