صفحه اصلی / اقتصادی / جلوگیری از تعطیلی بازار شب عید با ثبت نام در سامانه «ایران من»
جلوگیری از تعطیلی بازار شب عید با ثبت نام در سامانه «ایران من»

جلوگیری از تعطیلی بازار شب عید با ثبت نام در سامانه «ایران من»

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای مطرح کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا شرط اجتناب از تعطیلی واحدهای صنفی در ایام نوروز را تزریق ۳ دوز واکسن کرونا و ثبت نام واحدهای صنفی در سامانه «ایران من» اعلام کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز  روز یکشنبه ایرنا از اتاق اصناف ایران، در اطلاعیه این نهاد آمده است: طی دو سال گذشته و به لحاظ سیاست های اتخاذی مبارزه با شیوع ویروس کووید ۱۹، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در چندین نوبت تصمیم به تعطیلی بازار گرفت که مهمترین آن مربوط به بازار اسفند سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بود. آسیب‌های آن تعطیلی بر بازار چنان بود که هیچ کدام از حمایت‌های دولت نتوانست ضرر و زیان کسبه را جبران کند.
در این اطلاعیه تاکید شده است: بر تمام فعالان صنفی لازم و واجب است با رعایت دستورالعمل‌های جدید نسبت به جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر موج ششم کرونا اقدام کنند تا بار دیگر شاهد تعطیلی بازار شب عید نباشیم. بر همین اساس با تاکید بر تزریق ۳ دوز واکسن کرونا، لازم است تمامی واحدهای صنفی در راستای اجرای مدیریت هوشمند بیماری کرونا به فوریت نسبت به ثبت نام در سامانه ایران من و اخذ و نصب QR-Code در واحد صنفی (در محلی قابل رویت برای همگان) اقدام کنند.
این اطلاعیه می‌افزاید: برخلاف مصوبات ستاد ملی کرونا که تمام تصمیمات بر پایه سامانه هوشممند «ایران من» اتخاذ می شود، در برخی از شهرها از جمله مشهد و اقلید، استانداران و فرمانداران مجبور به تعطیلی گسترده واحدهای صنفی شده‌اند؛ بنابراین ضروری است تمام اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی سراسر کشور نسبت به ضرورت ثبت نام تمامی واحدهای صنفی تحت پوشش در سامانه مذکور تاکید و اقدامات لازم در این خصوص را به عمل آورند.

همچنین مطالعه کنید:

۲۲ بانک از ۲۷ بانک عامل یک ریال هم وام ندادند/همکاری بانکها در تولید مسکن؛ تقریبا هیچ/پای دولت در کفش انبوه سازان

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، بررسی اطلاعات یک نهاد نظارتی بیانگر آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.