صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / اعضای هیات مدیره فدراسیون واردات ایران انتخاب شدند
اعضای هیات مدیره فدراسیون واردات ایران انتخاب شدند

با برگزاری مجمع عمومی؛

اعضای هیات مدیره فدراسیون واردات ایران انتخاب شدند

اعضای هیات مدیره فدراسیون واردات ایران در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده سالیانه این فدراسیون که با حضور اعضا و نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، انتخاب شدند.

 مریم بابایی

اعضای هیات مدیره فدراسیون واردات ایران در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده سالیانه این فدراسیون که با حضور اعضا و نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، انتخاب شدند.

در ابتدای این جلسه هومن حاجی‌پور، دبیرکل فدراسیون واردات ایران، عملکرد این فدراسیون در سال‌های ۹۷ و ۹۸ را تشریح کرد و در ادامه و بعد از ارائه گزارش مالی، گزارش بازرسان و تعیین روزنامه کثیرالانتشار فدراسیون، رای‌گیری برای انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرسان دوره جدید برگزار شد.

براساس نتایج این انتخابات از ۲۲ رای ماخوذه، از بین داوطلبان هیات رئیسه فدراسیون واردات ایران، فرهاد آگاهی از انجمن واردکنندگان فرآورده‌های خام دامی (۱۹ رای)، ابوالفتح صانعی از اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی ایران (۱۹رای)، احمدرضا فرشچیان از انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی (۱۹ رای)، سید حسن میرباقری از انجمن واردکنندگان واردکنندگان کاغذ، مقوا و فرآورده‌های سلولزی (۱۸ رای)، کامیار منتصر از انجمن واردکنندگان دارو، افزودنی و مواد بیولوژیک دام (۱۷ رای)، محمد مهدی نهاوندی از اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور (۱۷ رای)، سیامک پیربابایی از گروه واردکنندگان و نمایندگان شرکت‌های خارجی ( مجمع واردات) (۱۰ رای)، سیدمنصور هاشمی از انجمن واردکنندگان بذر (سه رای)، پرهام رضایی از انجمن واردکنندگان مواد شیمیایی (۸ رای)، سید حسین غروی‌رام از انجمن واردکنندگان کالا و تجهیزات رایانه‌ای (۴ رای) را اخذ کردند.
همچنین براساس نتیجه به دست آمده از انتخابات تعیین بازرسان نیز هادی سلیمانی ملکان از انجمن واردکنندگان خودرو (۱۴رای) و موسی احمدزاده از انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران (۸ رای) را اخذ کردند.

پیگیری و رفع چالش‌های پیش روی اعضا

گزارش عملکرد فدراسیون واردات ایران در دو سال گذشته نشان می‌دهد این فدراسیون در سال‌های ۹۸ و ۹۹ و به رغم شیوع ویروس کرونا و شرایط ناشی از آن، در راستای حل مشکلات اعضا، ۳۱ جلسه هیات مدیره را به صورت آنلاین و حضوری برگزار کرده است.
سال گذشته همچنین در راستای طرح چالش‌های پیش روی اعضا، بالغ بر ۳۳ مکاتبه با مقامات بلندپایه در حوزه تجارت و یا مرتبط از جمله روسای اتاق ایران، اتاق تهران، رئیس تشکل‌های اتاق ایران، نمایندگان مجلس، وزرا، معاونان و مدیران کل وزیر صمت در امر بازرگانی خارجی، دبیر کارگروه و تنظیم بازار، معاونان رئیس کل بانک مرکزی، رئیس کل گمرک و معاون امور فنی گمرک صورت گرفته است.

حل و فصل مشکلات واردکنندگان موبایل، مشکلات مربوطه به هزینه‌های نقل و انتقال و تبدیل ارزها در پی تحریم‌های بین‌المللی، حذف مصوبه ارزی دولت پیرامون مابه‌التفاوت نرخ ارز، اعلام مصوبات ابلاغ نشده در خصوص رفع انحصار فعالیت صرافی‌های بانک‌های عامل و پوشش بخشی از هزینه‌های انتقال ارز توسط بانک مرکزی، پایان دادن به روند کند ترخیص کالاها در گمرکات کشور، حذف قانون ممنوعیت واردات کالاهای مشابه داخل، عدم تناسب هزینه‎‌های تمام شده با نرخ‌های بین‌المللی و تشکیل هزاران پرونده “بیش بود”، حل و فصل مشکلات واردکنندگان در حوزه حمل و نقل و… از جمله موضوعاتی است که در سال‌های ۹۸ و ۹۹ از سوی فدراسیون واردات ایران و در راستای رفع دغدغه‌های اعضاء مورد پیگیری قرار گرفته است.

کسب کرسی در دولت درجریان تصمیم‌گیری‌

در سال ۹۹ نیز فدراسیون واردات ایران بیش از سه جلسه هم‌اندیشی با حضور تشکل‌های عضو با مسئولان ذی‌ربط این حوزه از جمله رئیس وقت سازمان توسعه تجارت ایران، دبیر کارگروه تنظیم بازار در راستای طرح چالش‌ها و برطرف کردن موانع تجارت خارجی برگزار کرده است.
در این سال همچنین رایزنی‌های متعددی در راستای کسب کرسی برای فدراسیون در مراجع مهم تصمیم‌گیری کشور در حوزه تجارت خارجی و به تبع آن تجارت داخلی صورت گرفت. در نهایت فدراسیون توانست در سال ۱۴۰۰ موافقت رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران را در راستای معرفی به مقامات دولتی و کسب کرسی در دولت درجریان تصمیم‌گیری‌های کارشناسی به دست آورد.

گفتنی است این سومین دوره از انتخابات هیات رئیسه فدراسیون واردات ایران است که با اهدافی همچون دفاع از حقوق و منافع مادی و معنوی اعضا، توسعه مشارکت بخش خصوصی در فرایندهای تصمیم گیری و سیاستگذاری عمومی، ارتقا، پشتیبانی و حمایت از دسترسی به بازارهای جدید، برقراری و توسعه ارتباطات بین‌المللی اعضا، توسعه هماهنگی و همکاری میان اعضا به منظور ایجاد صدای واحد، تعامل و پاسخگویی موثر با وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادهای دولتی و اتاق بازرگانی و… تشکیل شده و فعالیت می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.