صفحه اصلی / اسلایدر / آغاز عرضه بلیت پروازهای نوروزی/ فروش در قالب نرخ‌نامه دی‌ماه + جدول قیمت‌ها‌
آغاز عرضه بلیت پروازهای نوروزی/ فروش در قالب نرخ‌نامه دی‌ماه + جدول قیمت‌ها‌

آغاز عرضه بلیت پروازهای نوروزی/ فروش در قالب نرخ‌نامه دی‌ماه + جدول قیمت‌ها‌

کسب و کار نیوز- دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: بلیت پروازهای نوروزی توسط شرکت‌های هواپیمایی در حال عرضه است و قیمت‌ها هم برای نوروز افزایش نیافته و در قالب همان نرخ‌نامه دی‌ماه است.

به گزارش کسب و کار نیوز ، مقصود اسعدی سامانی درباره پروازهای نوروزی اظهار داشت: طرح سفرهای نوروزی از روزهای پایانی اسفندماه ۱۴۰۰ شروع می‌شود و تا پانزدهم فروردین ۱۴۰۱ ادامه دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به آنکه اغلب شرکت‌های هواپیمایی برنامه پروازی خود را ۶ ماهه می‌بندند و برنامه پروازی نیمه دوم سال از آبان‌ماه امسال آغاز شده است، بنابراین امکان تهیه بلیت تا اردیبهشت سال ۱۴۰۱ برای مسافران وجود دارد بنابراین عرضه بلیت پروازهای نوروزی در حال انجام است.

* عرضه بلیت‌های نوروزی بدون افزایش قیمت نسبت به نرخ‌های فعلی/ با متخلفان برخورد می‌شود

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: عرضه بلیت سفرهای نوروزی بدون افزایش قیمت نسبت به نرخ‌های فعلی و در دامنه نرخ‌های تعیین‌شده مصوب ۱۳ دی‌ماه ۱۴۰۰ انجام خواهد شد و مسافران دقت کنند پیش از خرید بلیت، دامنه نرخ‌ها را مشاهده کنند.

(کاربران می‌‌توانند نرخ‌نامه دی‌ماه ۱۴۰۰ پروازهای داخلی را   مشاهده کنند).

اسعدی سامانی تأکید کرد: به دفاتر فروش بلیت هواپیما، شرکت‌های هواپیمایی و همچنین سایت‌های معتبر فروش بلیت ابلاغ شده است که به هیچ عنوان اجازه ندارند خارج از دامنه نرخی بلیت عرضه کنند و در صورت مشاهده تخلف، دستگاه‌های نظارتی و سازمان هواپیمایی برخورد قانونی خواهد داشت.

* امکان اعتبارسنجی بلیت خریداری شده

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد:‌ مسافران حتما اگر بلیتی را از سایت یا آژانس خریداری کردند از طریق لینک اعتبارسنجی که در سایت شرکت‌های هواپیمایی و سایت انجمن‌های شرکت‌های هواپیمایی درج شده است نسبت به اعتبارسنجی اقدام کنند، همچنین نرخ عرضه شده بلیت خود را با دامنه نرخی درج شده در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی مطابقت دهند و بهتر است ابتدا نرخ‌ها را در دامنه نرخی چک کنند و سپس به تهیه بلیت اقدام کنند.

* اختصاص همه ناوگان فعال برای سفرهای نوروزی

وی درباره ایجاد ناوگان جایگزین اظهار داشت: برخی شرکت‌های هواپیمایی با توجه به توان خود برای سفرهای نوروزی ناوگان جایگزین هم اختصاص می‌دهند، اما تلاش شده است در این عرصه، همه ظرفیت ناوگان برای انتقال مسافران درنظر گرفته شود.اسعدی سامانی اظهار کرد: البته از مسافران هم می‌خواهیم که پروازهای خود را در طول ایام نوروز توزیع کنند، معمولاً در برخی روزهای نوروز تقاضا در یک طرف مسیر بسیار زیاد است و در مسیر برگشت تقاضا کاهش می‌یابد.

وی درباره احتمال راه‌اندازی پروازهای فوق‌العاده در نوروز گفت: با توجه به عرضه و تقاضا، شرکت‌های هواپیمایی درخواست برقراری پرواز فوق‌العاده در نوروز به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه می‌دهند و این مورد از سوی سازمان هواپیمایی کشوری رسیدگی و اقدام می‌شود.

از ۱۳ دی سال جاری براساس قانون مالیات ارزش افزوده بلیت هواپیما مشمول مالیات ارزش افزوده ‌شد و شرکت‌های هواپیمایی براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مکلفند ۹ درصد مالیات ارزش افزوده دریافت و به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند؛ باتوجه به اینکه در قانون مذکور عوارض شهرداری بر روی بلیت هواپیما پیش‌بینی نشده و بخشی از ۹ درصد مالیات برارزش افزوده به‌عنوان سهم شهرداری منظور می‌شود بنابراین با حذف شدن عوارض شهرداری از ۱۳ دی ماه ۴ درصد به قیمت بلیت پروازهای داخلی و ۹ درصد به قیمت بلیت پروازهای خارجی به‌عنوان مالیات برارزش افزوده اضافه خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

یک کمک‌درسی جذاب و ارزان برای دانش‌آموزان دبستانی

به گزارش کسب و کار نیوز، یادگیری، فرآیندی مداوم و مستمر است که نیاز به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.