صفحه اصلی / اجتماعی / حوادث و انتظامی / تعطیلات پایان هفته زمان خوبی برای سفر به شمال و شمال‌غرب کشور نیست
تعطیلات پایان هفته زمان خوبی برای سفر به شمال و شمال‌غرب کشور نیست

تعطیلات پایان هفته زمان خوبی برای سفر به شمال و شمال‌غرب کشور نیست

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرد که تعطیلات پایان هفته زمان مناسبی برای سفر به استان‌های شمالی و شمال‌غربی کشور نیست.

سرهنگ احمد شیرانی با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی از وضعیت جوی کشو در روزهای پنجشنبه و جمعه گفت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی از روز پنجشنبه این هفته ۲۱ بهمن تا روز دوشنبه ۲۵ بهمن بارش برف و باران ، وزش باد شدید و کاهش نسبی دما در اکثر استانهای کشور پیش بینی شده است. از این رو شرایط مناسبی در پایان این هفته برای مسافرت در جادهای کشور خصوصا در استانهای شمالی و غربی کشور وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در جاده های کشور به علت برودت و بارش باران و برف و وزش باد شدید شرایط متفاوتی ایجاد می‌شود، گفت: در این شرایط توصیه پلیس پرهیز از سفرهای غیرضروری است. همچنین  در صورت ضرورت حتما رانندگان باید با پیش بینی و آمادگی لازم در جاده قرار گیرند. اطمینان از سالم بودن سیستم بخاری و برف پاکن ها، چراغ ها ، مه شکن  و همراه داشتن زنجیر چرخ از جمله این موارد است.

به گفته رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی، برای جاده های استان های ساحلی جنوبی نیز پیش بینی شده که شدت وزش باد باعث بروز پدیده گرد و غبار و کاهش میدان دید رانندگان خواهد شد.

شیرانی اضافه کرد: در این شرایط لازم است رانندگان مدت زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده ها، رعایت احتیاط بیشتر و نیز رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی را در دستور کار خود قرار دهند و با سرعت مطمئنه که پایین تر از سرعت درج شده بر روی تابلوهای مسیر است، رانندگی کنند.

وی درباره دلایل تصادفات رانندگی در هفته جاری نیز گفت: در بررسی تصادفات مهمه چند روز گذشته در جاده ها، تخلف سبقت غیرمجاز و تجاوز به چپ از خط وسط راه از مهمترین علل حوادث بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

یک کمک‌درسی جذاب و ارزان برای دانش‌آموزان دبستانی

به گزارش کسب و کار نیوز، یادگیری، فرآیندی مداوم و مستمر است که نیاز به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.