صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / اُمیکرون سفرها را دوباره ممنوع می‌کند؟
اُمیکرون سفرها را دوباره ممنوع می‌کند؟

اُمیکرون سفرها را دوباره ممنوع می‌کند؟

با توجه به ورود ایران به پیک ششم شیوع ویروس کرونا باید دید آیا دوباره ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های کرونایی برای سفرهای داخلی و خارجی باز می‌گردد یا خیر.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، طی حدود دو سال گذشته و پس از ورود ویروس کرونا به کشور بارها و در اوج شیوع این ویروس در کشور ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های کرونایی پر رنگ‌تر شده و پروتکل های جدیدی در این زمینه تصویب و اجرا شده است به گونه ای که در آذر ماه سال گذشته شاهد قرنطینه استان‌ها و شهرهای مختلف به ویژه مناطقی که در وضعیت قرمز کرونایی قرارداشتند،  بودیم و مردم نمی‌توانستند از شهر خود به قصد سفر خارج شوند.

همچنین برای ورود و خروج از و به شهرهای قرمز و نارنجی جریمه ۵۰۰ هزار تومانی تا یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده و پس از آن در ماه‌های گذشته مسئله مدیریت و کنترل هوشمند کرونا مطرح شد تا افرادی که به ویروس کرونا مبتلا هستند یا واکسن نزده‌اند، نتوانند به سفر بروند و خدماتی به آن‌ها ارائه نشود.

حالا با گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور آنهم از نوع اُمیکرون و اینکه با توجه به آخرین نقشه جدید کرونایی کشور ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۳ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۶۷ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند، به نظر می‌رسد پروتکل های جدید و سختگیرانه تری برای انجام فعالیت‌های مختلف از جمله سفرهای بین استانی در نظر گرفته شود.

دکتر محمد مهدی گویا –رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی– همه مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک در اماکن عمومی حفظ فاصله اجتماعی پرهیز از حضور در مراکز شلوغ و پرجمعیت و غیره توصیه کرد.

وی افزود: استفاده از ماسک با قدرت محافظت بالاتر برای پرسنل بهداشتی در زمان مراقبت از بیماران کرونایی، برای عموم افراد جامعه در زمان حضور در وسایل نقلیه عمومی و هواپیما به ویژه برای مدت طولانی، برای شاغلانی که با افراد زیادی سر و کار دارند، در زمانی که واکسیناسیون مناسب با زمان متناسب انجام نشده باشد، در محیط های عمومی خیلی شلوغ در فضای باز یا بسته و برای افرادی که فاکتور خطر داشته باشند و یا ضعف سیستم ایمنی و زمینه بیماری های مختلف دارند، توصیه می شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشک تاکید کرد: اطلاع رسانی عمومی و گسترده از طریق رسانه ها و فضای مجازی در مورد اهمیت استفاده از ماسک در خارج از منزل، پرهیز از ساده سازی و عادی انگاری بیماری اُمیکرون به عنوان یک بیماری ساده و گذرا، پرهیز از تاکید بر ایمنی عمومی ناشی از ابتلا در موج های قبلی به عنوان عوامل موثر ایمنی در برابر ابتلای جدید به اُمیکرون و الزامی کردن استفاده از ماسک در اماکن عمومی، بازارها، ادارات و … و در اختیار قرار دادن ماسک رایگان به افراد بدون ماسک، راهکارهایی است که در این شرایط، توصیه می شود.

بنابراین با توجه به قرمز شدن دوباره ایران باید دید سفرهای داخلی و خارجی در بخش‌های مختلف زمینی، هوایی، ریلی و دریایی با محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدیدی روبرو خواهند شد یا اینکه اتفاق دیگری در این زمینه خواهد افتاد؟

همچنین مطالعه کنید:

خودرو نیمه دوم سال گران می شود/بازار خودرو در فاز انتظار

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این روزها بازار خودرو چشم به نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.