صفحه اصلی / اصناف / بازار / نوسان قیمت سکه در کانال ۱۱ میلیون تومان
نوسان قیمت سکه در کانال ۱۱ میلیون تومان

۱۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۰؛

نوسان قیمت سکه در کانال ۱۱ میلیون تومان

قیمت سکه امروز (یکشنبه، ۱۷ بهمن‌ماه) در بازار تهران با ۳۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش کسب وکا رنیوز به نقل از ایرنا، در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۳۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز کاری گذشته به ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با قیمت ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۷۵ هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌ میلیون و ۹۳ هزار تومان شد.

اُنس جهانی طلا نیز با قیمت یک‌هزار و ۸۰۸ دلار و ۴۹ سنت معامله شد.

به گزارش ایرنا، مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. نرخ دلار در صرافی‌های بانکی از چند هفته گذشته پس از مدت‌ها تثبیت قیمت در کانال ۲۷ هزار تومان، به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت. از ۲۷ دی ماه دلار وارد کانال ۲۵ هزار تومان شده بود و امروز مقاومت دو هفته‌ای را شکست و به کانال ۲۴ هزار تومان ورود کرد. با کاهش قابل توجه نرخ دلار در صرافی‌ بانکی با ۲۴ هزار تومان و بازار آزاد که با رقم ۲۶ هزار تومان معامله شد، سکه و طلا نیز کاهش بهای قابل توجهی داشت.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی، امروز ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ / نرخ ارز همچنان افزایشی است

روز گذشته قیمت فروش دلار در صرافی‌های بانکی ۲۷۳۳۳۴ ریال و نرخ خرید آن ۲۷۰۶۱۴ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.