صفحه اصلی / اقتصادی / مهلت ۴۲ روزه برای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان با واگذاری پروانه‌ صادراتی به غیر
مهلت ۴۲ روزه برای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان با واگذاری پروانه‌ صادراتی به غیر

سازمان توسعه تجارت ابلاغ کرد

مهلت ۴۲ روزه برای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان با واگذاری پروانه‌ صادراتی به غیر

طبق ابلاغیه سازمان توسعه تجارت، صادرکنندگان تا پایان امسال فرصت دارند به منظور استفاده از روش واگذاری پروانه صادراتی به غیر، اقدامات لازم را انجام دهند.

سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت طی ابلاغیه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانی، اعلام کرد: صادرکنندگان مشمول تعلیق و تعقیب قضایی ناشی از عدم ایفای تعهدات ارزی که تاکنون موفق به ایفای تعهدات ارزی نشده‌اند تا پایان امسال فرصت دارند به منظور استفاده از روش واگذاری پروانه صادراتی به غیر، اقدامات لازم را انجام دهند.

در این ابلاغیه آمده است: صادرکنندگان مشمول تعلیق تعقیب قضایی ناشی از عدم ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات که تاکنون موفق به ایفای تعهدات ارزی نشده‌اند، پس از مراجعه به بازپرس ذیربط و دریافت نامه تعلیق و تعقیب قضایی تا پایان سال فرصت دارند تا به منظور استفاده از روش واگذاری پروانه صادراتی به غیر، مدارک لازم را به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی تحویل دهند.

این ابلاغیه می‌افزاید: صادرکنندگان مشمول این ابلاغیه باید تعهدنامه محضری واردکننده واجد ارز، مدرک احراز ارز واردکننده، درخواست صادرکننده، فایل اکسل کوتاژهای صادراتی مصرف نشده سال ۱۳۹۷ و نامه بازپرس را به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی تحویل دهند.

همچنین رفع تعلیق کارت‌های بازرگانی این گروه، مستلزم دستور قضایی و احراز ارز حاصل از صادرات در کمیته موضوع بند ۲ بسته سیاستی به منظور انجام واردات از محل صادرات خود خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش سهم دلار از ذخایر ارزی بانک‌های مرکزی جهان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، صندوق بین‌المللی پول در تحلیلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.