صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / اعلام نرخ حق بیمه و شرایط بیمه دانشجویان
اعلام نرخ حق بیمه و شرایط بیمه دانشجویان

اعلام نرخ حق بیمه و شرایط بیمه دانشجویان

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه 2 درصد حق بیمه دانشجویان را دولت تقبل کرده و ذیل بیمه مشاغل آزاد قرار می‌گیرد گفت: سه نرخ برای بیمه دانشجویان داریم، نرخ ۱۲ درصد که تنها شامل حمایت بازنشستگی است و افرادی که مجردند و تحت تکفل ندارند بیشتر از آن استفاده می‌کنند. نرخ ۱۴ درصد شامل بازنشستگی و فوت و نرخ ۱۸ درصد که از کارافتادگی را هم شامل می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، مهدی شکوری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با موضوع بیمه دانشجویان، با بیان اینکه در راستای اصل ۲۹ قانون اساسی اجرا و پوشش انواع بیمه‌ها یکی از تکالیف ما است که باید برای آحاد جامعه انجام دهیم گفت‌: یکی از موارد مغفول، بیمه دانشجویان بود که در قالب طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی اجرا می‌شود.

وی افزود: دستور اجرای بیمه فراگیر داده شده و در حال پیگیری آن هستیم، اولین اقدام بیمه دانشجویان است که همانند افراد شاغل احساس امنیت و رضایت داشته باشند و در آینده بتوانند از آن استفاده و از مزایای بیمه بازنشستگی و غیره بهره‌مند شود.

شکوری با بیان اینکه ۲ درصد حق بیمه دانشجویان را دولت تقبل کرده و ذیل بیمه مشاغل آزاد قرار می‌گیرد گفت: سه نرخ برای بیمه دانشجویان داریم، نرخ ۱۲ درصد که تنها شامل حمایت بازنشستگی است و افرادی که مجردند و تحت تکفل ندارند بیشتر از آن استفاده می‌کنند. نرخ ۱۴ درصد شامل بازنشستگی و فوت و نرخ ۱۸ درصد که از کارافتادگی را هم شامل می‌شود و به نوعی همه تعهدات بلند مدت را دربرمی‌گیرد.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه اکنون این خدمات غیرحضوری ارائه می‌شوند و نیازی به مراجعه دانشجو به شعبه نیست، گفت: در قالب تفاهم اخیر با سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تامین اجتماعی بستر خدمات غیرحضوری را فراهم و آموزش‌های لازم را ارائه می کند. سازمان امور دانشجویی قرار است برنامه‌های آموزشی را که در اختیارشان قرار می‌دهیم برای اطلاع رسانی استفاده کنند. قصد داریم لینک سیستمی را در پرتال دانشجویی اضافه کنیم.

وی افزود: ظرفیت‌های موجود در مجتمع‌های دانشگاهی نیز می‌تواند در اطلاع رسانی‌ها به ما کمک کند. همچنین درخواست کردیم میز خدمت در دانشگاه‌ها قرار دهیم. همایش ها و جشنواره‌های دانشجویی نیز برگزار می‌شود که درخواست کردیم تبلیغات محیطی را در این فضا انجام دهیم. با عملیاتی شدن تفاهم نامه به استان‌ها ابلاغ می‌کنیم که هر دو طرف همکاری لازم را انجام دهند و بتوانیم به دغدغه‌های دانشجویان برای پوشش بیمه‌ای در دوران تحصیل پاسخ دهیم.

همچنین مطالعه کنید:

مالیات ۵۰ درصد اصناف صفر شد/رشد سهم مالیات در تامین مالی دولت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، سیدهادی سبحانیان رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.