صفحه اصلی / اسلایدر / نگاه امام(ره) به مردم تشریفاتی نبود/ به دنبال رفع مشکلات هستیم
نگاه امام(ره) به مردم تشریفاتی نبود/ به دنبال رفع مشکلات هستیم

رئیسی در حرم امام(ره) :

نگاه امام(ره) به مردم تشریفاتی نبود/ به دنبال رفع مشکلات هستیم

رئیس‌جمهور گفت: نگاه امام(ره) به مردم تشریفاتی نبود بلکه ایشان به قدرت و مشارکت مردم باور داشت.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام (ره)، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت درگذشت آیت الله صافی گلپایگانی، گفت: امیدوارم خداوند متعال او، امام (ره) و همه شهدای گرانقدر را سر سفره امام علی (ع) میهمان کند و عاقبت همه ما را ختم به خیر کند.

وی با بیان اینکه برای مصلحان دینی، دو محور توکل بر خدا و همراهی با مردم، محور اصلی برای حرکت مصلحانه است، گفت: امام (ره) نیز در قرن حاضر به عنوان یک مصلح بزرگ، هم توکل بر خدا و هم همراهی کردن با مردم را برای ایجاد یک تحول عظیم، اصل قرار داده‌اند.

نگاه امام (ره) به مردم تشریفاتی نبود

رئیس‌جمهور تاکید کرد: ترجمان جمهوری اسلامی به مردم سالاری دینی، نشان‌دهنده نقش محوری مردم در تفکر امام است، اگر امام (ره) از مردم دم می‌زد، مثل بسیاری از سیاسیون که دم از مردم می‌زنند، اما توجهی به خواست و اراده مردم ندارند، نیست، زیرا نگاه امام به مردم، نگاه تشریفاتی و سیاسی مصطلح نبود، بلکه امام، مردم و حضور و مشارکت آنها را باور داشت.

رئیسی تاکید کرد: امام (ره) به ما و همه مسئولان سفارش می‌کرد به فقرا و کوخ نشینان توجه کنیم، در نگاه امام، توجه به خواست مردم، یک حقیقت و نشأت گرفته از یک باور بود.

وی با اشاره به این‌که نگاه امام به مردم، جلوه‌های مختلفی داشته و دارد، تاکید کرد: امروز هم هر کجا به مردم میدان داده‌ایم، موفق بوده‌ایم و مشکلات ما نیز همان جایی است که مردم حضور پیدا نکرده‌اند.

دولت مردمی به دنبال رفع مشکلات است

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه مردم آمادگی دارند در هر میدانی حضور پیدا کنند، افزود: در مکتب امام بزرگوار توجه به مردم اصل محوری است و ما در دولت مردمی موفقیت خود را در حضور و مشارکت مردم تعریف کرده‌ایم و بر این اساس به دنبال رفع مشکلات هستیم.

رئیسی اضافه کرد: تحول و عدالت با حضور مردم شکل می‌گیرد، عدالت با حضور مردم اجرا می‌شود و ما در این زمینه، کارگزار و خادم مردم هستیم. در دولت مردمی، مردم باوری و اجرای عدالت که هم خواست مردم و هم پیام امام (ره) بوده، دو موضوع محوری است.

وی همچنین با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار فعالان اقتصادی، گفت: وقتی رسماً آمریکایی‌ها اعلام می‌کنند که در فشار حداکثری شکستی مفتضحانه خوردند، این نقطه پیروزی برای ملت ماست و نشان‌دهنده آن است که مقاومت حداکثری در مقابل فشار حداکثری پیروز شد.

رئیس‌جمهور افزود: هر جا که ما مقاومت کردیم، مثل دوران دفاع مقدس و همچنین در توطئه‌ها و فتنه‌ها نصرت الهی همراه ما شد و امروز نیز همکاران ما در دولت برای خدمت به مردم مشکلاتی پیش رو دارند که بر اساس آموزه‌های امام (ره) هیچ مانعی نباید مانع کار ما شود.

حرف زدن درباره عدالت آسان و اجرای آن دشوار است

رئیسی با بیان اینکه تأکید بر اجرای عدالت در حرف و سخن آسان است، اما در عمل کار راحتی نیست، اظهار داشت: میدان اجرای عدالت نیازمند مردان و زنانی است که خود انسان‌های عادلی باشند و از محوری‌ترین نکات تحول‌خواهی عادلانه در جامعه آن است که افراد عادل باشند، قانون عادلانه‌ای در دست داشته و داوری عادلانه‌ای انجام دهند.

وی، هدف امام (ره) از انقلاب را دست یافتنی بودن عدالت دانست و تاکید کرد: خواست امام این بود که بگوید در این قرن و در این زمان که همه در عمل از عدالت گریزانند، به نام دین می‌شود تحول و عدالت ایجاد کرد.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: حضرت امام (ره) پرچم عدالت‌خواهی برافراشت و فریاد عدالت زد و امروز بعد از ۴۰ سال، خدمات بسیاری در حوزه‌های مختلف انجام شده است.

رئیسی تاکید کرد: هر چند مسیر اجرای عدالت فراهم است، اما دشمنان نمی‌گذارند که این کار به سادگی انجام شود و آنان نمی‌خواهند به نام دین، نظامی برقرار باشد، چه در زمان انقلاب که دوران تثبیت بود و چه حالا که زمان توسعه است، در هر دو موفق نبودند و بعد از این هم نخواهند توانست.

وی نجات کشور، رفع مشکلات و رونق گرفتن زندگی مردم را در عمل به راه نورانی امام (ره) دانست و از خداوند برای موفقیت در خدمت‌رسانی به مردم، طلب مسألت کرد.

همچنین مطالعه کنید:

با انتقال معاملات به اپراتورهای اجاره، تخلفات مشاوران املاک کاهش می یابد؟/ افزایش قیمت مسکن با رشد معاملات صوری

به گزارش کسب و کار نیوز، اصغر سلیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.