صفحه اصلی / اسلایدر / مالیات خانه ۲۵ میلیاردی در سال ۵ میلیون است/ ۳۰ درصد تهرانی‌ها خانه بالای ۱۰ میلیارد دارند
مالیات خانه ۲۵ میلیاردی در سال ۵ میلیون است/ ۳۰ درصد تهرانی‌ها خانه بالای ۱۰ میلیارد دارند

مالیات خانه ۲۵ میلیاردی در سال ۵ میلیون است/ ۳۰ درصد تهرانی‌ها خانه بالای ۱۰ میلیارد دارند

کسب و کار نیوز- سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ به بیان توضیحاتی درباره مالیات مصوب مجلس برای خانه‌های لوکس و ویلا‌ها پرداخت.

به گزارش کسب و کار نیوز ، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ درباره میزان مالیات بر خانه‌های لوکس و ویلا‌ها گفت: وقتی در کمیسیون تلفیق برای مالیات بر دارایی تصمیم گیری می‌شد بر اساس گزارش‌ها به این نتیجه رسیدیم که تقریبا بیش از ۳۰ درصد مردم تهران خانه‌های ۱۰ میلیاردی دارند.

این مصوبه انتقادات زیادی را در پی داشته و بسیاری مبلغ مالیات در نظر گرفته شده برای این خانه‌های لوکس را اعداد و ارقام بسیار پایین دانسته اند. کمیسیون تلفیق پیش از این مصوب کرده که

جزئیات مصوبات کمیسیون تلفیق برای مالیات با خانه‌های لوکس باغ ویلا‌ها و خانه‌های لوکس تا سقف ۲۰ میلیارد تومان شامل معافیت مالیاتی شوند و سایر خانه‌ها و باغ ویلا‌های لوکس نسبت به مازاد ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان ۱ در هزار، نسبت به مازاد ۲۵ تا ۳۵ میلیارد تومان ۲ در هزار، نسبت به مازاد ۳۵ تا ۵۰ میلیارد تومان ۳ در هزار، نسبت به مازاد ۵۰ تا ۷۰ میلیارد تومان ۴ در هزار و مالیات خانه‌های بالای ۷۰ میلیارد تومان هم ۵ در هزار برای آن‌ها در سال ۱۴۰۱ تعیین شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق دلیل تصویب این ارقام برای مالیات را این می‌داند که بخش زیادی از این خانه‌های با قیمت بالا متعلق به بازنشستگان و کسانی بود که درآمد چندانی ندارند که بتوانند مالیات زیادی بپردازند.

زارع ضمن قبول اینکه دایره مالیات دهندگان خانه‌های لوکس و ویلا‌ها توسط مجلس تنگ و محدود شده تا مردم عادی کم تر آسیب ببینند، اعلام کرد که این اقدام ما یک کار اولیه است.

این نماینده مجلس یازدهم معتقد است که این مالیات‌ها تصویب قانون به نفع لاکچری نشینان نیست، زیرا یک خانه معمولی ۱۰۰ متری در منطقه پیروزی تهران ۱۵ تا ۲۰ میلیارد است.

زارع گفت: بر اساس تصمیم کمیسیون تلفیق مالیات یک خانه ۲۵ میلیاردی ۵ ملیون در سال است.

همچنین مطالعه کنید:

برجام چه تاثیری بر قیمت مسکن می‌گذارد؟/رونق نسبی در انتظار بازار مسکن

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یک کارشناس مسکن در این رابطه گفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.