صفحه اصلی / اسلایدر / بدهی‌های خارجی ایران کم شد
بدهی‌های خارجی ایران کم شد

بدهی‌های خارجی ایران کم شد

کسب و کار نیوز- بدهی خارجی ایران در پایان آبان امسال، به رقم ۹ میلیارد و ۶۷ میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۱ درصد کم شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز ، گزارش جدید بانک مرکزی از گزیده آمارهای اقتصادی نشان می‌دهد که میزان بدهی‌های خارجی کشور در پایان آبان ماه سال جاری به رقم ۹ میلیارد و ۶۷ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی‌های کوتاه مدت کشور دو میلیارد و ۴۴۷ میلیون دلار و بدهی‌های بلند مدت ایران نیز شش میلیارد و ۶۱۹ میلیون دلار اعلام شده است. از سوی دیگر، معادل یورویی بدهی خارجی ایران معادل هشت میلیارد و ۳۶ میلیون یورو است که پنج میلیارد و ۸۶۷ میلیون یورو از این میزان، حجم بدهی‌های میان مدت و بلندمدت بوده و دو میلیارد و ۱۶۹ میلیون یورو حجم بدهی‌های کوتاه مدت است.

این در حالی است که میزان بدهی خارجی کشور در پایان آبان ماه سال گذشته معادل ۹ میلیارد و ۳۴۹ میلیون دلار بوده و میزان بدهی‌های کوتاه مدت کشور یک میلیارد و ۹۲۷ میلیون دلار و بدهی‌های بلند مدت ایران نیز هفت میلیارد و ۴۲۲ میلیون دلار اعلام شده است.

البته این شاخص در پایان سال گذشته نیز معادل ۹ میلیارد و ۱۴۲ میلیون دلار بوده و میزان بدهی‌های کوتاه مدت کشور یک میلیارد و ۹۶۶ میلیون دلار و بدهی‌های بلند مدت ایران نیز هفت میلیارد و ۱۷۶ میلیون دلار بوده است. بنابراین، میزان بدهی‌های خارجی کشور در پایان آبان ماه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل و پایان سال گذشته به ترتیب با ۳.۱ و ۰.۸ درصد کاهش مواجه شده است. گفتنی است که بدهی خارجی مجموعه تعهدات ایجاد شده در نتیجه گشایش اعتبار اسنادی تسهیلات دریافتی از بانک جهانی و سایر سازمان‌ها و نهادهای بین المللی همچنین تامین مالی پروژه‌های از طریق فاینانس، پیش فروش نفت و اوراق قرضه بین المللی را در بر می‌گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

برجام چه تاثیری بر قیمت مسکن می‌گذارد؟/رونق نسبی در انتظار بازار مسکن

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یک کارشناس مسکن در این رابطه گفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.