صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / شرط گران‌نشدن لوازم خانگی/تغییرات نرخ ارز و مواد اولیه داخلی دلیل افزایش قیمت‌ها
شرط گران‌نشدن لوازم خانگی/تغییرات نرخ ارز و مواد اولیه داخلی دلیل افزایش قیمت‌ها

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران: در صورت ثبات و پایداری تامین مواد اولیه لوازم خانگی گران نمی‌شود

شرط گران‌نشدن لوازم خانگی/تغییرات نرخ ارز و مواد اولیه داخلی دلیل افزایش قیمت‌ها

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: در صورت وجود آرامش و ثبات نسبی در فضای اقتصادی جامعه و پایداری در تامین مواد اولیه تولید، قطعا نباید در بهار ۱۴۰۱ شاهد افزایش قیمت لوازم خانگی باشیم.دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: در صورت وجود آرامش و ثبات نسبی در فضای اقتصادی جامعه و پایداری در تامین مواد اولیه تولید، قطعا نباید در بهار ۱۴۰۱ شاهد افزایش قیمت لوازم خانگی باشیم.

عباس هاشمی دردر خصوص وضعیت صنعت لوازم خانگی در کشور، اظهار کرد: در تغییر قیمت لوازم خانگی پارامتر‌های بسیاری موثر است، از جمله آن می‌توان به نرخ ارز اشاره کرد که با توجه به تاثیر آن بر بهای مواد اولیه تاثیر مستقیم بر قیمت لوازم خانگی دارد.

وی با بیان اینکه بهای تمام ‌شده محصولات لوازم خانگی ارتباط مستقیم با قیمت‌های جهانی دارد، گفت: عرضه مواد اولیه صنایع بالا دستی در بورس کافی نیست و تولیدکنندگان مجبور هستند بخشی از نیاز خود را با قیمت‌های کنترل‌ نشده از بازار آزاد تهیه کنند.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران بیان کرد: امکان افزایش قیمت محصولات لوازم خانگی بدون موافقت سازمان حمایت برای واحدهای تولیدی انجام نمی شود و اگر در بعضی از تولیدات با افزایش قیمت روبه‌رو هستیم، به دلیل تغییرات نرخ ارز و نرخ مواد اولیه داخلی بوده است.

هاشمی با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری (مد ظله‌ العالی) از تولیدات داخلی، اظهارکرد: نامه مقام معظم رهبری در خصوص ممنوعیت واردات لوازم خانگی به‌موقع بود و باید بخش خصوصی و تولیدکنندگان در راستای این حمایت برنامه ویژه‌ای را طراحی کنند.

وی در خصوص وضعیت قیمت لوازم خانگی در سال آینده، گفت: در صورت وجود آرامش و ثبات نسبی در فضای اقتصادی جامعه و پایداری در تامین مواد اولیه تولید، قطعا نباید در بهار ۱۴۰۱ شاهد افزایش قیمت لوازم خانگی باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.