صفحه اصلی / اسلایدر / وزیر صمت: ورق فولادی بدون سهمیه بندی عرضه می‌شود
وزیر صمت: ورق فولادی بدون سهمیه بندی عرضه می‌شود

وزیر صمت: ورق فولادی بدون سهمیه بندی عرضه می‌شود

کسب و کار نیوز- وزیر صمت گفت: ورق بدون سهمیه بندی عرضه می‌شود و کار تکمیلی بعدی به رسمیت شناختن خرده‌فروشان مواد اولیه است.

به گزارش کسب و کار نیوز ، فاطمی امین گفت: این موضوع در حوزه فلزات در حد بورس کاملاً حل شده است، به عنوان مثال کسانی که ورق فولادی می‌خواهند از هم اکنون برای اسفند می‌توانند خریداری کنند که به سمت یکساله شدن موضوع تأمین نیز می‌رویم. البته هنوز پتروشیمی‌ها وارد نشده اند که به دنبال ورود آن‌ها نیز هستیم.

پیش از این صنایع با مشکل جدی در تامین ورق فولادی مواحه بودند. اردیبهشت امسال مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه سازان گفت: وزارت صمت باید خاطیان بازار را معرفی و دستورالعمل تامین ورق قطعه سازان را اصلاح کند. تأمین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی طی سال های گذشته همواره یکی از مهمترین اولویت ها و ماموریت های وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.

کمبود عرضه در بازار ورق فولادی پیش از این باعث ایجاد بازار آزاد در این محصول و افزایش نرخ تمام شده تولیدات داخلی شده بود. تامین ورق فولادی مدت‌ها به عنوان یکی از مشکلات اصلی تولید در کشور و دغدغه‌های صنعت معرفی می‌شد به طوری که حتی برای صنایع استراتژیک مپل خودرو و لوازم خانگی در ردیف جداگانه‌ای ورق تخصیص داده می‌شد.

همچنین مطالعه کنید:

۷۵ درصد رشد اقتصادی مدیون بهره‌وری است/تحقق رشد اقتصادی از محل بهره‌وری

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، وی گفت: رئیس جمهور مردمی دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.