صفحه اصلی / اقتصادی / تولید و تجارت / کدام کالا بیشتر قاچاق شدند؟
کدام کالا بیشتر قاچاق شدند؟

کدام کالا بیشتر قاچاق شدند؟

طبق اعلام سازمان حمایت، بیشترین کالای قاچاق کشف شده در کشور طی ۹ ماهه امسال، مواد خوراکی، غلات، لوازم یدکی خودرو، دخانیات و رایانه بوده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در ۹ ماهه امسال، ۳۸۷ هزار بازرسی برای مقابله با عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق انجام و در نتیجه این بازرسی‌ها، ۶۵۴۱ پرونده قاچاق به ارزش ۲۰۵۷ میلیارد تومان تشکیل شده و پس از تحقیقات تکمیلی، جهت تعیین تکلیف در اختیار تعزیرات حکومتی استان‌ها قرار گرفته است.

بیشترین کالای قاچاق کشف شده در این مدت نیز مواد خوراکی، غلات، لوازم یدکی خودرو، دخانیات و رایانه بوده است.

همچنین در ۹ ماهه امسال ۱۵۳ هزار و ۲۵۸ فقره گزارش و شکایت مردمی اعم از حقیقی یا حقوقی از تخلفات واحدهای صنفی و غیرصنفی براساس نوع تماس به صورت حضوری، تلفنی، کتبی و به‌خصوص پورتال به سامانه ۱۲۴ ستادهای خبری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها دریافت و بررسی شده است.

چگونه شکایت کنیم؟

مردم می‌توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و شهرستان‌های تابعه شکایت خود را تنظیم کنند یا از طریق تلفن (۱۲۴)، پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (۱۲۴.ir) و اپلیکیشن آپ شکایت خود را مطرح کنند.

طبق قانون نظام صنفی گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت‌گذاری و توزیع، فروش اجباری، ‌عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب از جمله مهم‌ترین تخلفات صنفی است.

همچنین بر اساس قانون صنفی باید درآمدهای ناشی از جریمه‌های دریافتی به حساب خزانه واریز ‌شود و معادل آن در بودجه‌های سنواتی منظور و توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از تأمین بار مالی ماده (۴۴) این قانون به‌طور مساوی در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار ‌گیرد تا در اجرای این قانون هزینه کنند اما اتاق اصناف بارها نسبت به دریافت نکردن این بودجه گلایه کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

چند نکته درباره ممنوعیت واردات آیفون

به گزارش کسب و کار نیوز، امیر اسحاقی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ممنوعیت واردات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.