صفحه اصلی / اقتصادی / تولید و تجارت / چرا پروانه‌های استاندارد باطل می‌شوند؟

چرا پروانه‌های استاندارد باطل می‌شوند؟

مدیرکل استاندارد تهران از ابطال و تعلیق ۷۳۵ پروانه استاندارد در ۹ ماهه امسال خبر داد و احراز بی‌کیفیتی کالا، عدم اقدام ظرف مدت ۹۰ روز بعد از تعلیق پروانه و عدم اقدام ظرف مدت ۹۰ روز برای تمدید اعتبار پروانه را از مهم‌ترین دلایل تعلیق یا ابطال استانداردها عنوان کرد.

عباس نوری گفت: در ۹ ماهه امسال، کارشناسان استاندارد ۷۳۵ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی را تعلیق و یا ابطال کردند.

وی احراز بی‌کیفیتی کالا، عدم اقدام ظرف مدت ۹۰ روز بعد از تعلیق پروانه و عدم اقدام ظرف مدت ۹۰ روز برای تمدید اعتبار پروانه را از مهم‌ترین دلایل تعلیق یا ابطال استانداردها عنوان کرد.

به گفته این مقام مسئول در استان تهران، ۲۴۶۲ واحد تولیدی، پروانه معتبر از این اداره‌کل دریافت کرده‌اند و از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، حدود ۸۳۰۰ بازرسی فنی از این واحدها انجام شده‌است.

نوری با بیان اینکه حدود ۴۴۰۰ پروانه استاندارد معتبر برای فرآورده‌ها در استان تهران وجود دارد، تصریح کرد: همچنین از ابتدای سال تاکنون، حدود ۱۸۰۰ پروانه استاندارد صادر و یا تمدید شده‌ است.

وی در پایان تعداد بازرسی‌های طرح طاها که از واحدهای عرضه و صنفی انجام می‌شود را ۱۹ هزار و ۳۴۰ مورد عنوان کرد.

همچنین مطالعه کنید:

امیدواریم صادرات غیرنفتی تا پایان سال به ۴۵میلیارد دلار برسد/افزایش ۱۵-۱۰ درصدی میزان بازگشت ارز /تنوع‌بخشی بازارهای صادراتی دنبال می‌شود/۶۲۰ پرونده تهاتر کالا به کالا کالا ارسال شده است

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست خبری «تبیین سیاست‌های خارجی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *