صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / مدیرکلی که عزل شد، مشاور ویژه وزیر شد؟!

وزارت اقتصاد شفاف سازی و رفع ابهام کند

مدیرکلی که عزل شد، مشاور ویژه وزیر شد؟!

مهدی اسماعیلی مدیرکل سابق دفتر وزارتی وزارت اقتصاد که چندی پیش با توجه به هشدارهای نهادهای امنیتی به دلیل «لابی، فاش کردن اسرار محرمانه وزیر اقتصاد، دخالت در انتصابات و رانت و...» از سوی وزیر اقتصاد عزل شد، حال برخی خبرها و شنیده ها حاکی از این است که با حکم وزیر اقتصاد به عنوان مشاور وزیر منصوب شده است!
به گزاش کسب و کار نیوز به نقل از راه امروز،پس از آنکه در روزهای اخیر اخبار متعددی از اقدامات خلاف عرف مهدی اسماعیلی مدیرکل وزارتی وزارت اقتصاد و هشدارهای نهادهای امنیتی نسبت به هزینه تراشی وی برای وزیر اقتصاد منتشر شد خبرها از عزل وی از سوی خاندوزی و انتصاب سید حسین قریشی بجای او حکایت دارد.
 حال اما نکته جالب وعجیب ماجرا اینجاست، که شادا رسانه وابسته به وزارت اقتصاد در خبری که حکم انتصاب سید محمد حسین قریشی را به سمت سرپرست اداره کل حوزه وزارتی وزارت اقتصاد منتشر کرده، آورده است پیش از این مهدی اسماعیلی عهده دار این سمت بود که با حکم وزیر اقتصاد به عنوان مشاور وزیر منصوب شده است.
البته دیگر منابع غیررسمی و شنیده ها نیز حکایت از صحت این خبر دارد. حال به با توجه آنکه شادا پیشتر درخبری اعلام کرده که اقدامات اسماعیلی آنقدر نگران کننده بوده، که خاندوزی تنها چهار ماه پس از انتصاب او، تصمیم به حذفش گرفته است، بد نیست وزیر اقتصاد واین وزارتخانه درباره صحت وسقم این خبر شفاف سازی و رفع ابهام کند.
لازم به توضیح است که چندی پیش درخبر عزل مهدی اسماعیلی از سوی وزیر اقتصاد آمده بود: «عملکرد اسماعیلی از همان ابتدای انتصاب به قدری پرحاشیه بود که نهادهای اطلاعاتی و نظارتی وی را تحت نظر داشتند. لابی های بی پرده و تهدید مدیران عامل بنگاه های بزرگ اقتصادی زیر مجموعه وزارت اقتصاد برای وابستگان و بستگان وی، رفتار خارج از عرف با مقامات کشور از جمله برخی نمایندگان مجلس، تظاهر به دسترسی به منابع اطلاعاتی نهادهای امنیتی و تخریب وجهه افراد از این طریق، اطلاع رسانی های خلاف واقع به وزیر، اقدامات خودسرانه و بدون هماهنگی وزیر، فشار به وزیر برای انتصاب افراد بدنام و …در کنار ناپختگی وی در اداره امور سازمانی همانند ارجاعات نادرست نامه ها، توقف و مانع تراشی برای گردش کار نامه ها به دلیل غرض های شخصی و از همه مهمتر درز مشکوک و بی‌سابقه اطلاعات محرمانه دفتر وزیر همگی موجب شد تا وزیر اقتصاد به توصیه نهادهای امنیتی عمل و اسماعیلی را عزل کند.»

همچنین مطالعه کنید:

قیمت‌گذاری باید به رفاه مصرف‌کننده منتج شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از رادیو گفتگو، رضا غلامی تحلیلگر اقتصادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *