صفحه اصلی / سرخط خبرها / قیمت هر کیلو زعفران ۴۵ میلیون تومان نیست، ۶۰ میلیون تومان است
قیمت هر کیلو زعفران ۴۵ میلیون تومان نیست، ۶۰ میلیون تومان است

قیمت هر کیلو زعفران ۴۵ میلیون تومان نیست، ۶۰ میلیون تومان است

کسب و کار نیوز- محسن زنگنه گفت: قیمت هر کیلو زعفران ۴۵ میلیون تومان نیست. ۶۰ میلیون تومان است. با کمک مجلس، دولت و کشاورزان زعفران را به جایگاه اصلیش می رسانیم.

به گزارش کسب و کار نیوز ، نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در جمع مشورتی شورای ۳۳ شهرستان زعفران خیز استان خراسان رضوی در ادامه افزود: در مسیر حمایت از زعفران کاران به شایعات توجه نمی کنم، برای بنده نیز شایعاتی در این زمینه درست کردند ولی همچنان تمام قد برای حمایت از زعفران کاران ایستاده ام و معتقدم زعفران نگینی خوب باید هر کیلو ۶۰ میلیون تومان به فروش برود و تا یکماه آینده به این رقم دست خواهیم یافت. محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود نهادهای قدرتمندی که در حوزه زعفران شکل گرفته‌اند و همه جا نفوذ دارند مانع از این شدند که این حوزه سر و سامان پیدا کند.

زنگنه با بیان اینکه بیشتر اعضای شورای ملی زعفران کسانی هستند که محل درآمدشان از محل صادرات زعفران است، تصریح کرد: همین افراد در همه جا از جمله جهاد کشاورزی، کمیسیون گیاهان دارویی مجلس ،اتاق تعاون و اتاق بازرگانی حضور دارند. من در مجلس به کرات این افراد را می بینم که به بهانه های مختلف در مجامع مشورتی حضور پیدا می‌کنند و چون رسانه در دست دادن قدرت نیز دارند.
دلایل کاهش قیمت زعفران در چند روز اخیر؟؟
وی اظهار کرد: متاسفانه در رسانه های مختلف و حتی صدا و سیما شاهد هستیم که گزارشات منفی علیه تعاونی روستایی داده میشود و به دروغ اعلام می دارند که دلیل پایین آمدن قیمت زعفران در هفته های اخیر عرضه زعفران توسط تعاونی روستایی است، در حالی که کاهش قیمت زعفران بخاطر موج سواری و مصاحبه های هر روزه برخی دلالان این حوزه است.
وی ادامه داد: علیرغم این گزارشات و جوسازی ها باید روی کارمان متمرکز شویم تا به نتیجه مطلوب که همانا سود کشاورز است برسیم.
در این چند وقت مباحثی مبنی بر عدم پرداخت پول کشاورزان توسط تعاونی روستایی عنوان شده بود که به همه آنها پاسخ داده ایم. از زمانی که بنده در این زمینه مدیریت می کنم یعنی از سال ۹۹ همه پولها از طرف تعاونی پرداخت شده است و اگر عدم پرداختی از طرف تعاونی روستایی وجود دارد مربوط به سالیان قبل از مسوولیت بنده است که البته به آنها نیز رسیدگی می کنیم.

وی تاکید کرد: شورای شهر به مردم متصل است بنابراین پیشنهاد اول من این است که سال آینده مراکزی در شهرها داشته باشیم( تعاونی باشد بهتر است) و در واقع نماینده حمایت از کشاورز در شهرها باشد. سال آینده دیگر نیاز نیست که دولت، زعفران را بخرد و بارها تاکید کردم که دولت باید هدایتگری کند تا محصولات کشاورزان به خوبی خریداری شود.

نباید در اقتصاد دخالت کنیم، مردم وام نمی خواهند!!

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در اقتصاد نباید دخالت کنیم، مردم وام نمی خواهند. ما زعفران را به قیمت خوب از کشاورز میخریم و خودِ کشاورز می تواند مشکلات دیگرش مثل آب و برق را حل کند .

زنگنه ادامه داد: پیشنهاد دوم من این است که باید بر روی کار تعاونی ها نظارت شود تا تعاونی‌ها برای جیب یک عده ای خاص فعالیت نکنند و به فکر منافع همه کشاورزان باشند.

وی در عین حال تاکید کرد: نکته آخر بحث اقتصاد شهری است، شهرداری ها باید پول در بیاورند.

وی با تاکید بر اینکه عضو هیچ گروه یا حزبی نیستم و صادقانه حرفهایم را بیان می کنم گفت: اگر من به این نتیجه برسم که شورا توانسته شهرداری را خوب مدیریت کند خود بنده شخصاً تمام قد از شورا حمایت می کنم، متاسفانه روی بحث اقتصاد شهری کار نکردیم و این درحالی است که باید با مدیریت اقتصاد شهری، مردم را ثروتمند کنیم تا مردم در خدمات شهری بتوانند ما را کمک کنند.

شورای شهر درآمدش از زعفران چیست؟
وی همچنین با طرح این سوال که شورای شهر درآمدش از زعفران چیست؟! گفت: پول زعفران باید به جیب شهرداریها و زیر مجموعه آن دهیاری‌ها و دراصل خود کشاورزان برود.
بنده امسال با همکاری مجلس و دولت اقدامات حمایتی را انجام دادیم که ۵ هزار میلیارد تومان پول زعفران به جیب کشاورزان برود و خوشبختانه در این راه موفق بودیم وتنها نمادی در بورس کالا که در ۶ ماه گذشته ۱۰۰% سود داده زعفران است.

همچنین مطالعه کنید:

صدور بخشنامه ها می تواند به کاهش تخلفات شبکه بانکی منجر شود؟/دعوا بر سر نرخ سود

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.