صفحه اصلی / سرخط خبرها / شاهد افزایش ناگهانی، جهشی و غیرقانونی قیمتهای دو شرکت خودروساز داخلی هستیم
شاهد افزایش ناگهانی، جهشی و غیرقانونی قیمتهای دو شرکت خودروساز داخلی هستیم

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس مطرح کرد

شاهد افزایش ناگهانی، جهشی و غیرقانونی قیمتهای دو شرکت خودروساز داخلی هستیم

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام به طرح سامان‌دهی بازار خودرو را «غیر قانونی» دانست و با اشاره به قانع نشدن نمایندگان از جلسه با وزیر صمت و مدیران ایران خودرو و سایپا گفت: در اسرع وقت با رئیس جمهور دیدار خواهیم داشت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سید احمد رسولی نژاد در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی تسریع در سامان‌دهی وضعیت نهاده‌های دامی را از وزیر جهاد کشاورزی تسریع در سامان‌دهی وضعیت نهاده‌های دامی را مطالبه کرد و گفت: کشاورزان از وضعیت نهاده‌های دامی ناراضی هستند. به نظر می‌رسد که شخص رئیس جمهور باید به این موضوع ورود کند.

رد طرح سامان‌دهی بازار خودرو توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام غیرقانونی است

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام به طرح سامان‌دهی بازار خودرو را «غیر قانونی» دانست و گفت: رد طرح سامان‌دهی بازار خودرو توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام غیرقانونی است. بیش از ۸۵ درصد از مردم در نظرسنجی خبرگزاری خانه ملت از این طرح حمایت کردند. طبق اصل ۱۱۲ قانون اساسی، مجمع تشخیص مصلحت نظام فقط در موارد اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان حق ورود دارد. نه اینکه رأسا اقدامی داشته باشد یا جایگزین شورای نگهبان شود.

شاهد افزایش ناگهانی، جهشی و غیرقانونی قیمت از سوی دو شرکت خودروساز داخلی هستیم

وی در مورد طرح مذکور گفت: این طرح با اکثریت قاطع نمایندگان مصوب شده بود اما به صورت غیر قانونی توسط مجمع تشخیص رد شد. ما همچنان شاهد افزایش ناگهانی، جهشی و غیرقانونی قیمتها از سوی دو شرکت خودروساز داخلی هستیم. دکتر فاطمی امین پیش از رأی اعتماد گفتند که قیمت خودروهای داخلی منطقی نیست و باید اصلاح شود یا کاهش یابد، اما در ۲۰ آذر ۱۴۰۰ در چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای گفتند که ما قیمت‌ها را اصلاح کردیم. ما نمایندگان مردم هستیم. در بین مردم حضور داریم. خریداران خودرو به ما می‌گویند اصرار بر افزایش قیمت خودرو چرا یک بار در طرف کاهش قیمت‌ها اتفاق نمی‌افتد؟ مثل فردی که هر وقت در مجلسی غش می‌کرد، به یک طرف غش می‌کرد.

نماینده مردم دماوند در مجلس با اشاره به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران دو خودروساز در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در آن جلسه اکثر قریب به اتفاق نمایندگان از توضیحات و توجیهات وزیر و مدیران قانع نشدند. عصر دیروز با معاون اول رئیس جمهور جلسه گذاشتیم و اعتراض شدید خود را نسبت به افزایش قیمت خودرو اعلام کردیم و درخواست کردیم که در اسرع وقت با رئیس جمهور دیدار داشته باشیم که این درخواست مورد موافقت دکتر مخبر قرار گرفت. این جلسه در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

صدور بخشنامه ها می تواند به کاهش تخلفات شبکه بانکی منجر شود؟/دعوا بر سر نرخ سود

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.