صفحه اصلی / سرخط خبرها / عقب ماندگی ایران در تجارت الکترونیک و هوشمندسازی
عقب ماندگی ایران در تجارت الکترونیک و هوشمندسازی

رئیس اتاق ایران اعلام کرد؛

عقب ماندگی ایران در تجارت الکترونیک و هوشمندسازی

رئیس اتاق ایران گفت: هوشمندسازی فضای کسب و کار را بهبود می بخشد اما با این حال ما در این حوزه و حوزه تجارت الکترونیک عقب هستیم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، غلامحسین شافعی امروز در مراسم رونمایی از هوشمندسازی و حذف نقش عامل انسانی در صدور کارت بازرگانی با بیان اینکه هوشمندسازی یک دیوار از فساد را بر می‌دارد، اظهار داشت: یک زمانی برای گرفتن یک استعلام، افراد باید از شهرهای مختلف به تهران می‌آمدند و چند سفر درون شهری انجام می‌دادند تا در نهایت جواب استعلام را بگیرند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: هوشمندسازی به لحاظ اقتصادی در کل کشور اثرگذار است. از سوی دیگر می‌تواند فضای کسب و کار کشور را که به شدت نامناسب شده، بهبود بخشد و رتبه ما را در دنیا ارتقا دهد.

وی ادامه داد: متأسفانه ما هنوز از هوشمندسازی، تجارت الکترونیک و سایر مولفه‌هایی که به این حوزه مربوط می‌شود، عقب هستیم.

شافعی تصریح کرد: معمولاً در ابتدای هر تغییری، افراد مقاومت می‌کنند و بعد از اینکه تغییرات اعمال شد شروع به خودزنی می‌کنند. قطعاً در برابر این هوشمندسازی ها شاهد مقاومت‌های زیادی خواهیم بود اما نباید به آنها اعتنایی شود.

همچنین مطالعه کنید:

کمبود بودجه مانع پرداخت حق مسکن کارگران شده است؟/کارگران معطل صد هزار تومان حق مسکن/هفت ماه قانون‌گریزی برای صد هزار تومان

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه یک کارشناس بازار کار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.