صفحه اصلی / اقتصادی / الان زمان مناسبی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست
الان زمان مناسبی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست

بهینه سازی منابع ارزی دولت

الان زمان مناسبی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران بر ارائه راهکارهای دقیق قبل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تاکید کرد و گفت:کارشناسان باید در این حوزه ورود کنند و بررسی و برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهند.

سید احمد مقدسی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران در گفتگو با کسب و کار نیوز با اشاره به اینکه در زمینه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات نهاده‌های دامی بزرگترین چالش کاهش شدید قدرت خرید مردم است، گفت: حدود ۴ سال از اجرای سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی می‌گذرد، آن زمان که تولیدکنندگان و کارشناسان خواستار حذف ترجیحی بودند اختلاف قیمت ارز دولتی و ارز آزاد این همه زیاد نبود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر این فاصله حدود ۲۴ هزار تومان است که رقم زیادی محسوب می‌شود. به عبارتی اگر زمانی که فاصله کم بود ارز حذف می‌شد مورد خاصی پیش نمی‌آمد اما اگر این اتفاق الان بیفتد، شکاف بزرگی ایجاد خواهد شد که به تولید و معیشت مردم آسیب جدی وارد می‌کند.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران تاکید کرد: کارشناسان و متخصصان اقتصاد باید در این حوزه ورود کنند و بررسی و برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهند.

مقدسی بر ارائه راهکارهای دقیق قبل از حذف ارز ترجیحی تاکید و تصریح کرد: به عنوان مثال این یارانه را می‌توان در قالب کارت معیشتی در اختیار مردم قرار داد تا قدرت خرید آنها افزایش یابد.

همچنین مطالعه کنید:

ابهام عجیب در معیار تشخیص حساب تجاری/ وزیر اقتصاد حرف‌های رییس کل بانک مرکزی را نقض می‌کند

به گزارش کسب و کار نیوز، در حالی که طی هفته‌های اخیر بحث داغ اعلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.