صفحه اصلی / اسلایدر / بورس باز هم یک پله عقب نشست
بورس باز هم یک پله عقب نشست

بورس باز هم یک پله عقب نشست

روند نزولی دربازار سرمایه همچنان ادامه دارد. بررسی معاملات بازار بورس در هفته ای که گذشت نشان می‌دهد که شاخص کل این بازار دوباره عقب گرد کرد و به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بازگشت.

به گزارش کسب و کار به نقل از ایسنا، بررسی معاملات بازار سهام حاکی از آن است که ارزش کل معاملات این بازار ۱۶.۶۰ درصد افزایش داشته و از ۱۷۰ هزار و ۹۹ میلیارد ریال در هفته گذشته به ۱۹۸هزار و ۳۳۳ میلیارد ریال در هفته جاری رسیده است.

حجم کل معاملات در این بازار نیز ۲۵.۷۸ درصد افزایش داشته و توانسته از ۲۵ هزار و ۷۴۷ میلیون سهم در هفته گذشته به ۳۲ هزار و ۳۸۵ میلیون سهم در هفته جاری برسد.

نگاهی به وضعیت بازارها

ارزش معاملات در بازار اول سهام نزولی بوده به طوری که از ۵۶ هزار و ۸۶۸ میلیارد ریال در هفته گذشته به ۵۲ هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال در هفته جاری رسیده است.

این درحالی است که ارزش معاملات در بازار دوم سهام روندی صعودی داشت و با ۳۱.۷۷ درصد افزایش از ۴۵ هزار و ۱۱۸ میلیارد ریال در هفته گذشته به ۵۹ هزار و ۴۵۰ میلیون ریال درهفته جاری رسید.

ارزش معاملات در بازار بدهی همانند هفته گذشته صعودی بود و با ۲۵۳ درصد افزایش از ۷ هزار و ۹۴۳ میلیارد ریال در هفته گذشته به ۲۸ هزار و ۴۴ میلیارد ریال در هفته جاری رسید.

ارزش معاملات در بازار مشتقه هم روندی صعودی داشت و با ۱۹۲ درصد افزایش از ۷۲ میلیارد ریال در هفته  گذشته به ۲۱۲ میلیارد ریال در هفته جاری رسید. این در حالی است که ارزش معاملات در صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله برخلاف هفته گذشته روندی نزولی داشت و با ۲.۶۹ درصد کاهش از ۶۰ هزار و ۹۸ میلیارد ریال در هفته گذشته به ۵۸ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال در هفته جاری رسید.

شاخص‌ها باز هم عقب نشستند

روند حرکت شاخص کل و شاخص کل با معیار هم وزن در هفته جاری نزولی بود به طوری که  شاخص کل با ۴.۱۶ درصد کاهش دوباره به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد عقب گرد کرد و از ۱ میلیون و ۳۴۹ هزار واحد در هفته گذشته تا رقم یک میلیون و ۲۹۳ هزار واحد در هفته جاری کاهش یافت.

شاخص کل با معیار هم وزن هم با کاهش ۵.۲۵ درصدی از ۳۶۳ هزار و ۵۹۰ واحد در هفته گذشته به ۳۴۴ هزار و ۵۰۷ واحد در هفته جاری رسید.

همچنین مطالعه کنید:

کمبود بودجه مانع پرداخت حق مسکن کارگران شده است؟/کارگران معطل صد هزار تومان حق مسکن/هفت ماه قانون‌گریزی برای صد هزار تومان

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه یک کارشناس بازار کار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.