صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / جزئیات بودجه ۱۴۰۱/افزایش سود وام مسکن مهر به ۱۸ درصد از خردادماه ۱۴۰۱
جزئیات بودجه ۱۴۰۱/افزایش سود وام مسکن مهر به ۱۸ درصد از خردادماه ۱۴۰۱

جزئیات بودجه ۱۴۰۱/افزایش سود وام مسکن مهر به ۱۸ درصد از خردادماه ۱۴۰۱

بررسی لایحه بودجه سال آینده حاکی از آن است که از خردادماه تسهیلات واحدهای مسکن مهر فروش اقساطی نشده‌ به ۱۸ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ حاکی از آن است که در تبصره ۱۱ (مسکن و حمل‌ونقل) و در بند الف به دولت اجازه داده شده برای عملیات آماده‌سازی، محوطه‌سازی، تامین خدمات روبنایی و زیربنایی و تکمیل واحدهای مسکن مهر، طرح‌های بازآفرینی شهری، مصلی تهران،‌طرح‌های مسکن و سایر موارد پیش‌بینی شده در قانون جهش تولید  مسکن اقدامات زیر انجام شود؛

در بند یک آمده؛  وزارت راه مجاز است تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل منابع داخلی یا تهاتر اراضی املاک شرکت‌های زیرمجموعه را به قیمت کارشناسی یا فروش از طریق مزایده مشروط به حفط کاربری بعد از واگذاری با ساز و کار گردش خزانه از طریق صندوق ملی مسکن صرف طرح‌های فوق کند. ۱۰ هزار میلیارد ریال نیز برای تکمیل عملیات اجرایی مصلی تهران هزینه می‌شود.

در بند ۴ این تبصره نیز به مالکان مسکن مهر تا خرداد ۱۴۰۱ فرصت داده شده تا نسبت به فروش اقساطی واحدهای خود مهلت داده، در غیر اینصورت به بانک مسکن اجازه داده شده نرخ سود تسهیلات را به ۱۸ درصد افزایش دهد.

در بند ۵ مالیات واحدهای مسکن مهر ۳۰۰ هزار تومان برای هر واحد تعیین شده است. این در حالی است که در شهرهای جدید به‌خصوص پرند طی دو سال اخیر ارقامی بین ۲ تا ۱۰ میلیون تومان تحت عنوان مالیات از متقاضیان دریافت شده است.

همچنین مطالعه کنید:

کمبود بودجه مانع پرداخت حق مسکن کارگران شده است؟/کارگران معطل صد هزار تومان حق مسکن/هفت ماه قانون‌گریزی برای صد هزار تومان

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه یک کارشناس بازار کار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.