صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس به کمک «خودرو» و «خساپا»
رشد ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس به کمک «خودرو» و «خساپا»

در پایان معاملات امروز اتفاق افتاد؛

رشد ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس به کمک «خودرو» و «خساپا»

شاخص کل بورس در معاملات ۱۷ آذر در روز بازگشایی نمادهای دو غول خودروسازی با رشد ۱۱ هزار واحدی به جایگاه ۱ میلیون و ۳۴۹ هزار واحد دست یافت.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز (چهارشنبه ۱۷ آذرماه) با رشد ۱۱ هزار و ۳۴۹ واحدی در رقم یک میلیون و ۳۴۹ هزار و ۱۶۵ واحد قرار گرفت. شاخص هم‌وزن نیز ۲۴۴۴ واحد مثبت شد و به عدد ۳۶۳ هزار و ۵۸۶ واحد دست یافت. بیش از ۴۰۰ هزار فقره معامله به ارزش ۳.۳ میلیارد تومان امروز انجام شد و ارزش کل بازار به ۵.۴ هزار هزار میلیارد تومان نزدیک شد.

«فملی»، «فولاد» و «خودرو» در رأس نمادهای اثرگذار در معاملات امروز بوده‌اند. شستا نیز در زمره پرتراکنش‌ترین معاملات امروز قرار گرفت ولی در لحظات پایانی رشد ارزش سهام آن صفر شد. علاوه بر این، خودرو امروز در یک ساعت پایانی بازار بازگشایی شد، با توجه به اینکه بدون دامنه نوسان معاملات آن ثبت شد، با رشد ۶.۴ درصدی ارزش سهام مواجه شد.

نماد «خبهمن» نیز از دیگر نمادهای با رشد نزدیک ۵ درصد در معاملات امروز بود. فرابورس ۷۳ واحد مثبت شد و به جایگاه ۱۹ هزار و ۱۷۶ واحد دست یافت. خودرویی‌ها با ۵۳۳ میلیارد تومان ارزش معاملات امروز برترین گروه صنعت بودند و در ادامه گروه فلزات اساسی و شیمیایی با بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

در دقایق پایانی معاملات امروز ۲ نماد «خودرو» و «خساپا» به عنوان نماگر سهام دو غول خودروسازی داخلی، پس از یک ماه تعلیق، بازگشایی شدند.

بازگشایی بدون دامنه نوسان این دو نماد درست دقایقی پس از اعلام افزایش قیمت درب کارخانه محصولات این دو خودروساز صورت گرفت.

پیش بینی برخی کارشناسان بازار سرمایه، ادامه رشد بازار در نخستین روزهای هفته آتی به مدد بازگشایی نمادهای خودروسازان است.

کد خبر

همچنین مطالعه کنید:

۷۵ درصد رشد اقتصادی مدیون بهره‌وری است/تحقق رشد اقتصادی از محل بهره‌وری

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، وی گفت: رئیس جمهور مردمی دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.