صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / ال‌جی به دنبال تقویت رهبری خود در حوزه پتنت فناوری‌های موبایل است
ال‌جی به دنبال تقویت رهبری خود در حوزه پتنت فناوری‌های موبایل است

ال‌جی به دنبال تقویت رهبری خود در حوزه پتنت فناوری‌های موبایل است

کسب و کار نیوز- شرکت ال‌جی توافق‌نامه‌ای مبنی بر اعطای مجوز تمام پتنت‌های اصلی استاندارد LTE (SEP) خود به Tinno Mobile، شرکت چینی مادر برند اروپایی گوشی‌های هوشمند Wiko، را امضا کرد و این مجوز، همه گوشی‌های برند Wiko که توسط Tinno Mobile در سراسر جهان فروخته می‌شوند را پوشش می‌دهد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، این توافق یک پیروزی استراتژیک برای ال‌جی محسوب می‌شود چراکه این شرکت در سال ۲۰۱۸ سه شکایت جداگانه علیه Wiko به دلیل نقض LTE SEPهای خود به دادگاه ارائه کرده بود. وضعیت همه پرونده‌ها هم در سال‌های بعد به نفع ال‌جی پیش رفتند. از جمله می‌توان به دو درخواست تجدیدنظر بعدی که توسط Wiko ثبت شد اشاره کرد که هر دو به نفع ال‌جی تمام شد. این دو شرکت قرار بود در ماه جاری مجددا در دادگاه با یکدیگر روبه‌رو شوند چون ال‌جی به دنبال ممنوع شدن فروش محصولات Wiko در آلمان بود؛ اما سه روز قبل از شروع دادگاه جدید آن‌ها باهم به توافق رسیدند.

ال‌جی حفاظت از مالکیت معنوی پتنت‌های خود را به‌عنوان اصل کلیدی استراتژی‌های تجاری خود در حوزه موبایل در نظر گرفته است. به‌عنوان بخشی از این استراتژی گسترده، ال‌جی در سال ۲۰۱۹ نیز علیه TCL به دلیل نقض مالکیت معنوی اقدامات قانونی انجام داد. دادگاه در اوایل سال جاری به نفع ال‌جی رای داد و در آلمان فروش محصولات TCL مبتنی بر فناوری‌های ال‌جی را نه‌تنها ممنوع کرد بلکه دستور فراخوان و نابودی دستگاه‌های TCL که قبلاً فروخته‌شده بودند را نیز صادر کرد.

چو هووی جائه معاون رئیس و سرپرست مرکز مالکیت معنوی ال‌جی، در این رابطه گفت: «توافق ما با Tinno Mobile یک نتیجه مثبت برای همه طرف‌های درگیر است و درنهایت منجر به تجربه کاربری بهتر برای مصرف‌کنندگان در سراسر جهان خواهد شد.» او همچنین افزود: «حفاظت از مالکیت معنوی ما برای بسیاری از کارمندان ال‌جی مهم است زیرا ساعت‌های بی‌شمار و تلاش‌های قابل‌توجهی را در راستای توسعه فناوری‌ برای بهبود زندگی مشتری‌هایمان صرف کرده‌اند. در این راستا نیز ال‌جی متعهد به صدور مجوز برای پتنت‌های ضروری استاندارد خود با شرایط منصفانه، معقول و بدون تبعیض به نفع مصرف‌کنندگان در همه‌جا است.»

ال‌جی در حال حاضر در تلاش است تا در توسعه‌ نسل بعدی فناوری شبکه تلفن همراه، یعنی ۶G نیز همچنان پیشگام باشد. انتظار می‌رود این فناوری اواخر این دهه به مرحله‌ تجاری‌سازی برسد. ال‌جی با مشارکت موسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST)، برترین دانشگاه تحقیقاتی کره جنوبی، مرکز تحقیقاتی LG-KAIST 6G را در سال ۲۰۱۹ تأسیس کرد و با Keysight Technologies همکاری نزدیکی برقرار کرد تا قابلیت‌های اصلی ۶G خود را افزایش دهد. در اوایل سال جاری، ال‌جی با انتقال موفقیت‌آمیز داده‌های بی‌سیم ۶G تراهرتز (THz) در فاصله بیش از ۱۰۰ متر در فضای باز، به نقطه عطفی در توسعه نسل ششم فناوری شبکه‌های تلفن همراه در موسسه Fraunhofer Heinrich Hertz (HHI) در برلین دست‌ یافت.

همچنین مطالعه کنید:

صدور بخشنامه ها می تواند به کاهش تخلفات شبکه بانکی منجر شود؟/دعوا بر سر نرخ سود

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.