صفحه اصلی / سرخط خبرها / اطلاعیه معاونت فرهنگی ارشاد برای تامین ۲۰ هزار تن کاغذ

اطلاعیه معاونت فرهنگی ارشاد برای تامین ۲۰ هزار تن کاغذ

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای از واردکنندگان کاغذ برای تامین ۱۵ هزار تن کاغذ تحریر و پنج‌هزار تن کاغذ بالک دعوت کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن دومین اطلاعیه تامین کاغذ آمده است: «پیرو اطلاعیه قبلی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تأمین کاغذ مورد نیاز نشر کتاب در سال ۱۴۰۰، به دلیل تأخیر به‌وجودآمده در تخصیص ارز و اتمام مهلت پروفرم‏‌های ارائه‌شده از سوی شرکت‏‌های واردکننده و با عنایت به تصویب مجدد تخصیص ارز ترجیحی برای واردات کاغذ، این معاونت در نظر دارد ۱۵ هزار تن کاغذ تحریر و ۵ هزار تن کاغذ بالکی حوزه نشر را تأمین کند. لذا مجدداً از شرکت‌های معتبر واردکننده داخلی براساس سوابق واردات و با لحاظ قیمت و کیفیت کاغذ دعوت به ‏عمل می‌آورد:

شرکت‏‌های متقاضی واردکننده کاغذ می‌توانند درخواست خود را به همراه پروفرم واردات کاغذ و سوابق حقوقی (شامل: اساسنامه، آخرین آگهی تغییرات مربوط به هیأت مدیره و صاحبان امضاء مجاز، نشانی شرکت)، گردش مالی دو سال اخیر و سوابق تجربی شرکت در پاکت سربسته ممهور به مهر شرکت حداکثر تا پایان روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ به دبیرخانه کارگروه کاغذ معاونت امور فرهنگی واقع در میدان بهارستان ـ خیابان کمال الملک ـ ساختمان اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ طبقه سوم ـ اتاق ۳۲۳ تحویل دهند. به درخواست‏‌هایی که پس از تاریخ مذکور ارائه شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

براساس بخشنامه‏‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به موجب قوانین و مقررات مربوطه، شرکت منتخب کارگروه مکلف است علاوه بر تضامین لازم همزمان با معرفی به بانک مرکزی جهت اخذ تسهیلات ارزی، ۳۰ درصد از معادل تسهیلات ارزی (مطابق شاخص‎‏های بانک مرکزی) را بابت تضمین عدم انجام تعهدات در موارد مشخص‌شده ارائه کند. ضمناً رفع تعهد ارزی و آزادسازی وثایق واردکنندگان کاغذ منوط به تحویل کالا با قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به شبکه توزیع کاغذ معاونت امور فرهنگی است و در غیر این صورت شرکت واردکننده علاوه بر تضمین یادشده مکلف به پرداخت مابه‌‏التفاوت نرخ ارز ماخوذه (قیمت ترجیحی با قیمت آزاد ارز) است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن ۳۸۵۱۲۷۹۸ تماس بگیرید.»

همچنین مطالعه کنید:

تلفیق هفته آینده درباره ارز ترجیحی تصمیم گیری می‌کند

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی گفت که جلسات کمیسیون تلفیق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *