صفحه اصلی / اسلایدر / پیش‌بینی قیمت دلار امروز پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰

پیش‌بینی قیمت دلار امروز پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰

کسب و کار نیوز- دلار از هشت روز پیش در نیمه اول کانال ۲۹ هزار تومان رفت و برگشت داشته و احتمالا همین روند را در آخرین روز هفته از اسکناس آمریکایی شاهد خواهیم بود

به گزارش کسب و کار نیوز ، قیمت دلار در بازار آزاد امروز پنجشنبه یازدهم آذر احتمالا روند آرام روز‌های گذشته را ادامه می‌دهد و منتظر مشخص شدن تکلیف پرونده مذاکرات وین می‌ماند. با این حال، وقایع معاملات پشت‌خطی شانس افزایش جزئی نرخ اسکناس آمریکایی را در خرید و فروش‌های ابتدایی امروز بیشتر نشان می‌دهد.

دلار هشت روز پیش قدم به کانال ۲۹ هزار تومان گذاشت. افت و خیز اسکناس آمریکایی از آن زمان تا الآن در نیمه اول محدوده ۲۹ هزار تومان ادامه داشته و به‌نظر می‌رسد حرکت بعدی بازار به خروجی جلسات امروز و فردا هتل کوبورگ گره خورده است. حسین امیرعبداللهیان شب گذشته در توئیتر از محتمل بودن یک توافق خوب خبر داد اما معامله‌گران عمده با بالا بردن قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی به جوسازی ادامه دادند و کاری به این حرف‌ها نداشتند.

قیمت دلار در بازار آزاد چهارشنبه دهم آذر نوسان محدودی داشت. اسکناس آمریکایی روز گذشته در قدم اول معاملات ابتدایی را با افزایش ۱۰۰ تومانی آغاز کرد و از ۲۹ هزار و ۱۷۰ تومان به ۲۹ هزار و ۲۷۰ تومان رسید. قیمت دلار در ادامه روز برای رقم‌های بالاتر مشتری نداشت و مجبور به عقب‌نشینی شد. نهایتا خرید و فروش‌های چهارشنبه در بازار آزاد با رقم ۲۹ هزار و ۲۲۰ تومان صورت گرفت. همزمان با افزایش ۵۰ تومانی دلار آزاد طی روز چهارشنبه، یورو نیز به همین اندازه افزایش قیمت پیدا کرد و ۳۳ هزار و ۲۱۰ تومان به‌فروش رسید. درهم امارات ۲۵ تومان گران شد و هفت هزار و ۹۶۵ تومان قیمت خورد، اما در بازار طلا، سکه امامی با کاهش ۳۰ هزار تومانی ۱۲ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان داد و ستد شد.

قیمت دلار در بازار آزاد

روز سه‌شنبه روز چهارشنبه میزان تغییرات
۲۹ هزار و ۱۷۰ تومان ۲۹ هزار و ۲۲۰ تومان ۵۰ تومان افزایش

قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت دلار در صرافی ملی چهارشنبه دهم آذر ۱۵۰ تومان گران و ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه شد. بانک‌مرکزی روز گذشته با رصد وقایع بازار و رشد ۱۰۰ تومانی دلار آزاد، نرخ دلار دولتی را ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه به همین اندازه افزایش داد. صبح دیروز تابلو صرافی‌های منتخب برای اسکناس آمریکایی رقم ۲۶ هزار و ۵۵۰ تومان را نمایش می‌دادند و این عدد حوالی ظهر به ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان تغییر کرد. یعنی چیزی حدود دو هزار و ۶۰۰ تومان کمتر از بازار آزاد. چهارشنبه، خرید سهمیه ارزی سالانه هر ایرانی از صرافی ملی (دو هزار و ۲۰۰ دلار) حدود پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کمتر از بازار آزاد تمام می‌شد.

قیمت دلار در صرافی ملی

روز سه‌شنبه روز چهارشنبه میزان تغییرات
۲۶ هزار و ۴۶۲ تومان ۲۶ هزار و ۶۱۷ تومان ۱۵۵ تومان افزایش

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی روز چهارشنبه افت و خیز چشمگیری نداشت. معامله‌گران عمده، صبح دیروز دلار فردایی را حول‌وحوش ۲۹ هزار و ۲۵۰ تومان قیمت گذاشتند. این رقم در پایین‌ترین سطح خود به ۲۹ هزار و ۱۵۰ تومان رسید اما از ساعت هشت شب همزمان با اتمام معاملات رسمی، قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی از سطح بازار آزاد یعنی محدوده ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان فراتر رفت. به‌طوری که آخرین معامله فردایی دلار با رقم ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان انجام شد؛ ۱۰۰ تومان بیشتر از بازار آزاد. اگر اسکناس آمریکایی سیگنال معاملات پشت‌خطی را جدی بگیرد، می‌توانیم با شروع خرید و فروش‌های امروز پنجشنبه یازدهم آذر شاهد افزایش جزئی قیمت دلار آزاد باشیم وگرنه تدام احتیاط در بازار تا زمان مشخص شدن پرونده مذاکرات هتل کوبورگ ادامه خواهد داشت.

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

شروع معاملات کف قیمت سقف قیمت نوسان
۲۹ هزار و ۲۴۰ تومان ۲۹ هزار و ۱۵۰ تومان ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان

همچنین مطالعه کنید:

نرخ موالید سال ۹۹ چگونه بود؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، برپایه‌ اطلاعات سالنامه آماری سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *