صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / سفرهای مردم در هفته گذشته کمتر شد

افزایش ترددهای بوشهر در صدر!

سفرهای مردم در هفته گذشته کمتر شد

در هفته گذشته سفرهای جاده‌ای نسبت به هفته قبل از آن مانند هفته‌های قبل از آن کاهش یافت و متوسط تردد روزانه بین‌شهری در این بازه زمانی به کمتر از یک میلیون ۸۰۰ هزار خودرو رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در هفته گذشته و براساس تازه‌ترین آمارهای مرکز مدیریت راه‌های کشور درباره وضعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی ۲۱ تا ۲۷ آبان ماه، به صورت متوسط یک میلیون و ۷۷۹ هزار و ۳۳۱ وسیله نقلیه در هر روز در محورهای مواصلاتی کشور تردد کرده‌اند که نسبت به هفته قبل از آن سه درصد کاهش یافته است اما این اعداد و ارقام همچنان بیشتر از هفته مشابه در سال گذشته بوده و  ۱۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سفرهای مردم در هفته گذشته کمتر شد

اطلاعات پلاک‌های ثبت شده در دوربین‌های پلاک خوان نیز نشان می‌دهد که هفت میلیون و ۵۵۶ هزار پلاک خودرو در بازه زمانی مورد نظر در جاده‌های کشور مشاهده شدند.

خودروهای پلاک تهران و البرز برخلاف گذشته سهم‌شان کاهش یافته و بیش از ۲۰ درصد از خودروها با پلاک غیر بومی متعلق به این دو استان بوده و پس از آن‌ها، خودروهایی با پلاک اصفهان، خراسان رضوی، فارس و مازندران در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

 

سفرهای مردم در هفته گذشته کمتر شد

از سوی دیگر مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف در هفته گذشته در استان‌های کشور متفاوت بوده است. چرا که ترددها در این بازه زمانی (۲۱ تا ۲۷ آبان ماه) در استان‌های بوشهر، فارس و هرمزگان به ترتیب ۱۱ درصد، شش درصد و چهار درصد نسبت به هفته قبل از این بررسی افزایش داشته‌ و بیشترین رشد سفرها را تجربه کرده‌اند.

این در حالی است که بیشتر استان‌های کشور کاهش سفر را در هفته‌ای که گذشت، داشتند. سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، و لرستان با منفی ۱۹ درصد، منفی ۱۴ درصد، منفی ۱۲ درصد، منفی ۱۱ درصد و منفی ۱۱ درصد بیشترین کاهش تردد را در مقایسه با هفته قبل از این بازه زمانی داشته‌اند.

سفرهای مردم در هفته گذشته کمتر شد

این کاهش سفرها در حالی به ثبت رسیده که همین اعداد و ارقام در قیاس با آمارهای هفته مشابه در سال گذشته برای همه استان‌ها به غیر از زنجان، آذربایجان شرقی  و سیستان و بلوچستان افزایشی بوده است. در این میان استان‌های گلستان، قم، خراسان شمالی، و گیلان به ترتیب با ۳۲ درصد، ۲۸ درصد، ۲۸ درصد و ۲۷ درصد افزایش بیشترین رشد را در میان استان‌های دیگر تجربه کرده‌اند.

همچنین مطالعه کنید:

یک هفته با راه و مسکن/ از متوسط قیمت مسکن تا ترخیص کامیون‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز، شاید مهمترین خبری که در حوزه راه و مسکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *