صفحه اصلی / سرخط خبرها / وزارت صمت موانع تولید را برای سرمایه گذاران رفع کند
وزارت صمت موانع تولید را برای سرمایه گذاران رفع کند

خاتمی در صحن مجلس:

وزارت صمت موانع تولید را برای سرمایه گذاران رفع کند

نماینده مردم گلپایگان در مجلس ضمن تشریح وضعیت نامطلوب اقتصادی کارخانه‌های تولید قطعات خودرو، خواستار رفع موانع تولید و بروکراسی‌های موجود در مسیر سرمایه گذاران داخلی شد.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، سید مسعود خاتمی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۵ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از رئیس جمهور برای قرائت گزارش امیدوارکننده در صحن در تذکر به وزیر صمت، گفت: در حوزه انتخابیه ام تعداد زیادی کارخانه وجود دارد که قطعات خودرو را تولید کرده و تحویل خودروسازان می دهند.

وی با بیان اینکه متاسفانه معوقات چندماهه ای از تهران دارند که تاخیر در پرداخت باعث ایجاد مشکل برای پرداخت حقوق کارگران شده و کار را کند کرده است، اظهار داشت: طبق بازدیدی که از نمایشگاه خودروسازان داشتیم و آنها می گفتند که برخی از این قطعات با کیفیت خوب در داخل کشور وجود دارد اما همچنان وارد می شود.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس اضافه کرد: بنابراین خواهش می کنم وزارت صمت نظارت جدی بر این مساله داشته باشد که اگر این قطعات با همان کیفیت در داخل امکان تولید دارد، جلوی صاردات آن را گرفته شود و اجازه دهند که مراکز صنعتی رشد و گسترش پیدا کنند و باعث بکارگیری افراد شود.

خاتمی تاکید کرد: امسال سال رفع موانع تولید نام گذاری شده و بسیاری از مراکز و سرمایه دارها برای سرمایه گذاری حاضر هستند، ولی مقررات اداری در استان، شهرستان و مرکز و بروکراسی مانع کار آنها شده است.

وی گفت: ما انتظار داریم که هم در مرکز و هم در استان ها و شهرستان ها هیئت‌هایی که در گذشته تشکیل شده بود با جدیت مقررات اداری که مانع تولید است را فع کنند و به شعار امسال جامه عمل بپوشانند.

همچنین مطالعه کنید:

نهاده‌ نیمایی هنوز وارد بازار نشده است/ قیمت جوی داخلی؛ ۱۵ هزار تومان

به گزارش کسب و کار نیوز ، افشین صدردادرس در پاسخ به این سوال که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.