صفحه اصلی / اسلایدر / بازگشت به کانال ۲۸ هزار تومان/پیش بینی قیمت دلار؛ رکوردشکنی‌های دلار ادامه دارد؟
بازگشت به کانال ۲۸ هزار تومان/پیش بینی قیمت دلار؛ رکوردشکنی‌های دلار ادامه دارد؟

بازگشت به کانال ۲۸ هزار تومان/پیش بینی قیمت دلار؛ رکوردشکنی‌های دلار ادامه دارد؟

کسب و کار نیوز- نرخ دلار در بازار آزاد سقف یک ماه اخیر خود را شکست و حالا ۴۰۰ تومان با بیشترین قیمتش در سال جاری فاصله دارد

به گزارش کسب و کار نیوز ، قیمت دلار به بالاترین سطح خود در یک ماه اخیر رسید و بخشی از معامله‌گران ارزی، امروز دوشنبه هفدهم آبان به ادامه روند صعودی قیمت‌ها در این بازار خوشبین هستند. دلار روز گذشته برای سومین بار در سال جاری موفق به فتح کانال ۲۸ هزار تومان شد. حالا امروز دو احتمال برای روند حرکتی اسکناس آمریکایی وجود دارد. احتمال اول ادامه روند صعودی دلار است. دلار به چند قدمی رکورد سالانه خودش رسیده و فقط ۴۰۰ تومان با سقف سال ۱۴۰۰ فاصله دارد. احتمال دوم عقب‌نشینی دلار به محدوده ۲۷ هزار تومان است. اگر امروز در بازار برای دلار ۲۸ هزار تومانی مشتری جدیدی نباشد، احتمالا شاهد عقب‌نشینی موقت قیمت‌ها در بازار ارز خواهیم بود.

قیمت دلار بعد از فروکش کردن خبر‌های مثبت مذاکراتی در هفته پیش، دوباره روی دور گرانی افتاده و طی دو روز ابتدایی این هفته بیشتر از ۳۰۰ تومان رشد قیمت داشته است. برای توجیه رفتار دلار طی دو روز ابتدایی هفته، خیلی نمی‌توانیم دلیل و منطق خاصی بیان کنیم. حداقل ظرف یکی دو روز گذشته خبر نگران‌کننده‌ای نداشتیم، اما هنوز انتظار افزایش قیمت‌ها در بازار ارز دیده می‌شود و باید ببینیم رکوردزنی‌های اسکناس آمریکایی تا کجا ادامه دارد.

قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت دلار ساعات ابتدایی معاملات روز یکشنبه را طبق انتظار شروع کرد و خبری از نوسان‌های چشمگیری در بازار ارز نبود، اما از ظهر دیروز فعل و انفعالاتی مهمی رقم خورد. همین قدم‌های کوچک از سوی دلار، منجر به تغییر کانال شد و ارزش این اسکناس در بازار آزاد از حوالی ساعت ۱۴ به ۲۸ هزارتومان رسید و تا پایان معاملات به ۲۸ هزار و ۵۰ تومان افزایش پیدا کرد. رشد ۱۸۰ تومانی نرخ دلار، باعث شد تا این اسکناس به بالاترین سطح خود از ۱۳ مهر‌ماه برسد. همین اتفاق کافی بود تا در بازار طلا شاهد ورود قدرتمندانه سکه امامی به کانال ۱۲ میلیون تومان باشیم. دومین روز هفته فقط برای بورس باز‌ها خوب نبود و شاخص بورس تهران با عقبگرد ۹ هزار واحدی روی سطح یک میلیون و ۴۴۰ هزار واحد آرام گرفت.

قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت روز یکشنبه قیمت روز شنبه میزان تغیرات
۲۸ هزار و ۵۰ تومان ۲۷ هزار و ۸۷۰ تومان ۱۳۰ تومان افزایش

قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت دلار در صرافی ملی ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه دیروز افت ۱۲۰ تومانی را تجربه کرد و تا پایان معاملات روز گذشته، این رقم هیچ تغییری نداشت. این حرکت از بانک مرکزی مخالف روند بازار آزاد بود و می‌شد حدس زد که بازارساز تمایلی برای ورود دلار به کانال ۲۸ هزار تومان ندارد. با این حال دلار آزاد بدون توجه به این حرف‌ها به پیشروی‌های خود ادامه داد و نهایتا اختلاف نرخ دلار بین این دو بازار به هزار تومان رسید. شاید روز گذشته صف‌های شلوغی مقابل صرافی‌ها دیده باشید. دلیل آن ساده است. اختلاف هزار تومانی نرخ اسکناس آمریکایی بین بازار آزاد و صرافی ملی، باعث شد تا سود حاصل از خرید و فروش دلار‌های سهمیه‌ای به دو میلیون تومان برسد و این رقم برای دسته‌ای از معامله گران بازار حکم غنیمت را دارد.

قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت روز یکشنبه قیمت روز شنبه میزان تغییرات
۲۷ هزار و ۷۳ تومان ۲۷ هزار و ۱۹۱ تومان ۱۱۸ تومان کاهش 

قیمت دلار در معاملات پشت خطی

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی روز گذشته روند صعودی داشت و نرخ معاملات و لفظ‌های دلال‌های بازار ارز، از محدوده ۲۷ هزار و ۸۵۰ تومان به کانال ۲۸ هزار تومان افزایش پیدا کرد. عصر دیروز حتی شاهد معاملاتی در خرید و فروش‌های فردایی با قیمت‌های بالاتر از نرخ بازار رسمی بودیم. نهایتا ساعت ۲۲ شب که معمولا آخرین معاملات فردایی صورت می‌گیرد، دلار با رقم ۲۸ هزار و ۳۰ تومان رد و بدل شد. نزدیک شدن نرخ معاملات پشت‌خطی به نرخ رسمی، نشان می‌دهد که امروز معامله‌گران بازار به ادامه روند صعودی دلار امید دارند. با این حال اگر مشتری جدیدی برای دلار ۲۸ هزار تومانی نباشد، احتمالا شاهد عقبگرد قیمت‌ها به محدوده ۲۷ هزار تومان خواهیم بود.

قیمت دلار در معاملات پشت خطی

شروع معاملات کف قیمت سقف قیمت نوسان
۲۷ هزار و ۸۴۰ تومان ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان ۲۸ هزار و ۵۰ تومان ۲۵۰ تومان

همچنین مطالعه کنید:

پول دریافتی از خریداران نهاده‌ دامی در بانک موجود است/تحویل کل نهاده‌ها به دامداران تا پایان تیرماه

به گزارش کسب و کار نیوز، عباس عسکرزاده، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.