صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۳۰ درصدی معاملات مسکن نسبت به ماه گذشته/قیمت مسکن کاهش یافت

رشد ۳۰ درصدی معاملات مسکن نسبت به ماه گذشته/قیمت مسکن کاهش یافت

کسب و کار نیوز- قیمت مسکن در مهرماه با کاهش 0.2 درصدی نسبت به شهریورماه مواجه شد و تعداد معاملات نیز 30 درصد رشد کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، بر اساس گزارش بانک مرکزی از معاملات مسکن کشور متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران در مهرماه سال جاری ۳۱۶٫۳ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۰٫۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

بر مبنای این گزارش، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود ۵٫۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۲۹٫۸ و ۳۶٫۸ درصد کاهش نشان می دهد.

*رشد ۱۸ درصد قیمت مسکن نسبت به سال گذشته

همچنین روند نزولی رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن معامله شده در شهر تهران در ماه گذشته تداوم یافت؛ بر این اساس متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در مهر ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۸٫۴ درصد افزایش یافته است، این در حالی است که رشد این نرخ در فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و شهریور ماه ۱۴۰۰ به ترتیب، ۹۱٫۷،‌ ۶۹٫۷، ۵۶٫۶ و ۴۳٫۷، ۳۴ و ۳۰٫۵ درصد بوده است.

بر مبنای اطلاعات بانکی مرکزی شاخص کرایه مسکن اجاره‌ای در شهر تهران بیانگر رشد ۴۸٫۴ درصدی نسبت به ماه گذشته است. همچنین این شاخص در کل شهرهای کشور ۵۱٫۳ درصد نسبت به شهریورماه رشد داشته است.

همچنین مطالعه کنید:

یک هفته با راه و مسکن/ از متوسط قیمت مسکن تا ترخیص کامیون‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز، شاید مهمترین خبری که در حوزه راه و مسکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *