صفحه اصلی / اقتصادی / واحدهای جهش تولید مسکن در کدام مناطق تهران ساخته می‌شود؟/ تعیین آورده اولیه براساس درآمد متقاضیان

در گفت و گو با معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح شد؛

واحدهای جهش تولید مسکن در کدام مناطق تهران ساخته می‌شود؟/ تعیین آورده اولیه براساس درآمد متقاضیان

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح جهش تولید مسکن علاوه بر تمام شهرهای جدید اطراف استان تهران و شهرهای جنوبی این استان، در درون شهر تهران هم به اجرا می‌رسد.

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی کسب و کار نیوز درباره امکان ثبت نام انصراف دهندگان از مسکن ملی در پروژه جهش تولید مسکن (ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی ) اظهار داشت: افرادی که به هر دلیلی پس از ثبت نام از مسکن ملی انصراف داده اند هم می توانند در پروژه جهش تولید مسکن ثبت نام کنند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی ادامه داد: همچنین ذخیره‌های مسکن ملی به صورت خودکار در سامانه ثمن ثبت نام می‌شوند و افرادی که قبلا برای مسکن ملی ثبت نام کردند اما در بخش ذخیره منتظر دور بعدی ثبت نام ها بودند نیازی به ثبت نام دوباره در سامانه ثمن را ندارند و به صورت خودکار اطلاعات این افراد در این سامانه جدید ثبت می شود. اگر در پروژه‌های قبلی ظرفیت تکمیل شده باشد باقیمانده ها به پروژه جهش تولید مسکن منتقل می شوند.

معاون مسکن و امور ساختمان تاکید کرد: مردم توجه داشته باشند تمام شرایط پروژه جهش تولید مسکن شامل حال ثبت نام کنندگان در پروژه‌های قبلی می شود و هیچ تفاوتی از نظر شرایط برای متقاضیان در بین طرح های حمایتی مسکن وجود ندارد. باید تمام شرایط از نظر تسهیلات و سود تسهیلات و … را یکسان در نظر بگیریم چراکه در غیر این صورت متقاضیان مسکن ملی انصراف می دهند تا وارد پروژه جهش تولید مسکن شوند.

محمودزاده در پاسخ به این سوال که اورده اولیه در پروژه جهش تولید مسکن همان ۴۰ میلیون تومان است، گفت: هنوز آورده اولیه اعلام نشده است در مرحله اول تمام ثبت نام کنندگان پالایش می‌شوند.قرار بر این است که در طرح جهش تولید مسکن آورده اولیه متقاضیان هم مانند مانند سقف تسهیلات و وام شناور باشد به این معنا که هر گروهی بر اساس میزان درآمد، آورده اولیه داشته باشد. در چند روز آینده حداقل و حداکثر اورده اولیه براساس میزان درآمد گروه های متقاضیان اعلام می شود.

وی با بیان اینکه فعلا یک ماه فرصت برای ثبت نام تعیین شده و پس از آن هم پالایش ثبت نام کنندگان انجام می‌شود، ادامه داد: مردم نگران نباشند قرار نیست با تکمیل ظرفیت سایت و سامانه بسته شود و تا یک ماه زمان برای ثبت نام گذاشته شده و پس از پالایش به افرادی که واجد شرایط بودند پیامک انجام ادامه ثبت نام ارسال می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که جهش تولید مسکن در کدام مناطق از اطراف تهران به اجرا می‌رسد، گفت: این پروژه در تمام شهرهای جدید استان تهران به غیر از شهر جدید پردیس که فعلا ظرفیت ندارد، به اجرا می رسد. شهرهاهی پرند، هشتگرد، ایوانکی و احتمالا شهرهای جنوبی تهران از جمله مناطقی هستند که واحدهای جهش تولید مسکن در آن مناطق ساخته خواهد شد.

محمودزاده از ساخت و ساز جهش تولید مسکن در درون شهر تهران خبر دادو گفت: ساکنان بافت فرسوده تهران هم مشمول دریافت تسهیلات و شرایط پروژه جهش تولید مسکن می شوند و به صورت خود مالکی می توانند به این پروژه ورود کنند. از این رو ساخت و ساز شهری هم از این پروژه عقب نمی ماند و سرمایه گذاران هم می توانند دراین پروژه مشارکت داشته باشند و در سطح شهر در قالب پروژه جهش تولید مسکن ساخت و ساز کنند که هم نوسازی بافت فرسوده انجام می شود و هم به تقاضا پاسخ داده می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

مسدود شدن حساب بانکی ۷۰۰ فعال غیرمجاز ارزی توسط وزارت اطلاعات

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر به نقل از صدا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *