صفحه اصلی / اسلایدر / معاون رئیس جمهور: ماهی ۱۰ هزار میلیارد تومان اقساط اوراق بدهی سالهای قبل را می دهیم
معاون رئیس جمهور: ماهی ۱۰ هزار میلیارد تومان اقساط اوراق بدهی سالهای قبل را می دهیم

معاون رئیس جمهور: ماهی ۱۰ هزار میلیارد تومان اقساط اوراق بدهی سالهای قبل را می دهیم

کسب و کار نیوز- رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: علی رغم آنکه ماهیانه ۱۰ هزار میلیارد تومان اقساط اوراق سررسید شده بدهی سال های قبل را می دهیم اما اجازه رشد پایه پولی را نداده ایم.

به گزارش کسب و کار نیوز ، سیدمسعود میرکاظمی صبح امروز شنبه ۱ آبان در همایشی در خصوص ثبات شاخص‌های اقتصادی گفت: کشوری که همه شاخص‌های اقتصادی آن هیچ گونه ثباتی ندارد بخش خصوصی نیز علاقه‌ای به سرمایه گذاری نخواهد داشت.وی افزود: ما در این دو ماه ایجاد ثبات را پیگیری کرده ایم علیرغم اینکه ماهی ۱۰ هزار میلیارد تومان تا چهار سال آینده باید اقساط اوراق بدهی سال‌های گذشته را پرداخت کنیم اما اجازه ندادیم پایه پولی افزایش یابد. این در حالی است که پرداخت اقساط اوراق بدهی قدرت مانور ما را کم کرده است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: با وجود اینکه ۴ هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی داریم اما برای تأمین مالی هیچ گاه هیچ پولی نیست. باید کاری کنیم این نقدینگی به سمت تولید و صنعت هدایت شود.میرکاظمی گفت: حتی خود بانک‌ها هم برای سرمایه گذاری رغبتی ندارند و نمی آیند. چون مجمع عمومی دارند و مجامع عمومی آنها اجازه نمی‌دهد در طرح‌هایی که سودآوری ندارد سرمایه گذاری کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: تا پایان ۱۴۰۰ این بی ثباتی را کنترل می‌کنیم و ثبات فعلی ادامه دار خواهد بود. به گفته میرکاظمی سازمان برنامه و بودجه اجازه نمی‌دهد لایحه بودجه ۱۴۰۱ با کسری بسته شود تا نیاز به خلق پول و استقراض از بانک مرکزی باشد، مجلس نیز در این زمینه با سازمان برنامه همکاری می‌کند.معاون رئیس جمهور گفت: در دو ماه اخیر پیش بینی پذیر بودن اقتصاد را پیگیری کرده ایم. رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور نیز وظیفه کنترل نقدیندگی را از سازمان برنامه پیگیری می‌کنند و می‌خواهند.

همچنین مطالعه کنید:

چند نکته درباره ممنوعیت واردات آیفون

به گزارش کسب و کار نیوز، امیر اسحاقی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ممنوعیت واردات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.