صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / اتصال یک تریلیون شی به اینترنت تا سال ٢٠٣٠

رييس هيات مديره انجمن بهره وری ايران:

اتصال یک تریلیون شی به اینترنت تا سال ٢٠٣٠

رييس هيات مديره انجمن بهره وري ايران بابيان اينكه در حال حاضر ٨ ميليارد شي در جهان به اينترنت متصل است از افزايش اين عدد به ٨ تريليون شي تا سال ٢٠٣٠ خبرداد و به اهميت نواوري و ديجيتالي سازي در روند رشد اقتصادي تاكيد كرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی انجمن بهره وری ایران، مهندس نصرالله جهانگرد در یازهمین همایش ملی بهره وری ایران که از سوی انجمن بهره‌وری ایران در حال برگزاری در سالن شیخ بهایی صندوق شکوفایی ونوآوری است به «نوآوری و دیجیتالی سازی، ارتقای بهره وری و رشد اقتصادی دانایی محور» اشاره و با تاکید بر محورهای کلیدی در برنامه‌های توسعه ملی گفت: امنیت، سرمایه انسانی، زیست محیطی، اقتصاد، فرهنگ و فناوری از مهمترین محورهای کلیدی در تحول و رشد هر کشوری است.
وی افزود: برای اجرای برنامه های توسعه ملی، نیازمند مولفه هایی چون سرمایه گذاری، داشتن سرمایه انسانی ماهر، فرهنگ و سرمایه های اجتماعی، دیجیتالی سازی، ضوابط و مقررات و زیست محیطی مدون هستیم .
رییس هیات مدیره انجمن بهره وری ایران در ادامه با اشاره به اثرات ترکیبی فناوری و بهره وری گفت: کاهش هزینه های فناوری پیشرفته یک شاخصه معرف انقلاب دیجیتال است. این امر نقش عمده ای در شتاب دهی به نوآوری ایفا می کند ضمن انکه با کاهش زمان انجام فعالیت ها سرعت دستیابی به نتایج نیز افزایش می یابد.
جهانگرد با بیان اینکه فناوری ارزان و بهتر در حال خلق جهانی متصل‌تر است، خاطرنشان کرد: اکنون ٨ میلیارد شی به اینترنت متصل است و پیش بینی می شود این عدد تا سال ٢٠٣٠ به یک تریلیون برسد.
وی افزود: مساله نوآوری فراتر از تحقیق و توسعه است و نیازمند رویکرد سیستمی و همه جانبه است، لذا باید با تسهیل از توسعه و رشد نواوری با توسعه بازار کالاها و محصولات نواورانه در داخل و خارج زمینه های حمایت از این مساله را فراهم اوریم و هر چه بیشتر به سمت شبکه سازی عوامل با گسترش بستر شبکه، تعامل دانشگاه- صنعت و خدمات با نواوری، تعامل بازار و صنعت با استارت اپها گام برداریم.
جهانگرد گفت: باید به سمت دیجیتال سازی کلیه فرایندهای کشور و دسترسی داده های بزرگ نهادهای دولتی و عمومی برای نواوران ، بنگاهها حرکت کنیم همپچنین گسترش ارتباطات دیتا موبایل پر ظرفیت در سراسر کشور و تنظیم بازار و مقررات به نفع افزایش سهم بازار محصولات دانش بنیان در دستور کار قرار گیرد.
وی در این همایش آنلاین عنوان کرد: ارزش گذاری اجتماعی و فرهنگی و تکریم نواوری بهره ورانه در سطوح مختلف بسیار مهم است و باید نواوری در تمام محورهای اقتصادی و اجتماعی رو به توسعه باشد تا جریان اقتصادی کشور به نفع تعمیق نواوری و بهره وری در ارکان اجرایی کشور از طریق سیاستگذاری در تخصیص منابع بودجه و مجوزها حرکت کند.
رییس هیات مدیره انجمن بهره وری ایران همچنین پیشنهاد کرد: بلید دیجیتال سازی کلیه فرایندهای کشور و دسترسی داده های بزرگ نهادهای دولتی و عمومی برای نواوران ، بنگاهها فراهم شود
به گفته جهانگرد، آموزش نگرش و مهارت الگوریتمی در حل مسایل و مهارت اموزی از دبستان برای همه احاد کشوریک الزام است و باید سرمایه گذاری در نواوری و بهره وری و متقابلا نواوری در سرمایه گذاری با تصویب قوانین مشوق اقتصادی از جمله کاهش هزینه های مالیاتی و هزینه های سرمایه گذاری گشترش پیدا کند.
وی با تاکید بر تسهیل قانونی روش های مشارکت و سرمایه گذاری مشارکتی Crowed soursing. و حذف محدودیتها برای ورود سرمایه گذاری غیر دولتی به بخش های انحصاری همچنیم گفت: باید از فناوریها، نواوریهای منجر به بهره وری عوامل پایه توسعه مثل آب ، انرژی، خاک، هوا ، سرمایه و زمان بصورت ویژه حمایت شود.

همچنین مطالعه کنید:

یک هفته با راه و مسکن/ از متوسط قیمت مسکن تا ترخیص کامیون‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز، شاید مهمترین خبری که در حوزه راه و مسکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *