صفحه اصلی / اقتصادی / زیان ایرلاین‌ها از کرونا به ۲۰۱ میلیارد دلار رسید

زیان ایرلاین‌ها از کرونا به ۲۰۱ میلیارد دلار رسید

اتحادیه حمل‌ونقل هوایی بین‌المللی، یاتا، اعلام کرد کل ضرر ایرلاین‌ها از پاندمی کرونا از ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ علی‌رغم بهبودهای اخیر به ۲۰۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر به نقل از عرب نیوز، اتحادیه حمل‌ونقل هوایی بین‌المللی، یاتا، اعلام کرد کل ضرر ایرلاین‌ها از پاندمی کرونا از ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ علی‌رغم بهبودهای اخیر به ۲۰۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

یاتا در جدیدترین چشم‌انداز عملکرد مالی صنعت هوانوردی اعلام کرد ضرر خالص این بخش در ۲۰۲۲ به ۱۱.۶ میلیارد دلار خواهد رسید. این در حالی است که ایرلاین‌ها سال گذشته هم ۵۱.۸ میلیارد دلار ضرر کرده بودند.

این گزارش نشان می‌دهد با وجود تداوم بحران کرونا نتایج عملکرد ایرلاین‌های جهان رو به بهبود است.

در گزارش یاتا آمده است تقاضا برای مسافرت هوایی در سال ۲۰۲۰ به ۴۰ درصد تقاضای ۲۰۱۹ خواهد رسید و این تقاضا در سال ۲۰۲۲ به ۶۱ درصد افزایش خواهد یافت.

تعداد کل مسافران در سال ۲۰۲۱ به ۲.۳ میلیارد نفر خواهد رسید و این تعداد در سال ۲۰۲۲ با ۳.۴ درصد رشد روبرو می‌شود. این مقدار هنوز بسیار پایین‌تر از ۴.۵ میلیارد مسافر سال ۲۰۱۹ تا کنون است.

تقاضا برای حمل بار هوایی همچنان قدرتمند خواهد بود. تقاضای باربری هوایی در سال ۲۰۲۱ حدود ۷.۹ درصد بالاتر از تقاضای سال ۲۰۱۹ خواهد بود و در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۳.۲ درصد از سال ۲۰۱۹ فراتر خواهد رفت.

همچنین مطالعه کنید:

زد و بند علت اصلی رکود اقتصادی

خیرخواهان، استاد اقتصاد دانشگاه و مترجم کتب اقتصادی سیاسی در تشریح علل دوره‌های رونق و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *