صفحه اصلی / اسلایدر / تصمیمات مبهم در خصوص حذف ارز ترجیحی واردکنندگان را بلاتکلیف کرده است
تصمیمات مبهم در خصوص حذف ارز ترجیحی واردکنندگان را بلاتکلیف کرده است

تصمیمات مبهم در خصوص حذف ارز ترجیحی واردکنندگان را بلاتکلیف کرده است

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت:در حال حاضر تصمیمات اتخاذ شده در خصوص حذف ارز ترجیحی مبهم و تقریبا محرمانه است و این امر باعث بلاتکلیفی وارد کنندگان شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، محمد مهدی نهاوندی در صبحانه کاری تشکل های کشاورزی اتاق بازرگانی تهران با جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی ضمن تشکر از تصمیم دولت مبنی بر اصلاح سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی افزود: ضرورت دارد تا طراحی و تدوین روش اجرا با اخذ نظر و مشارکت تمام دست اندرکاران زنجیره انجام شود.

این مسئول صنفی اظهار کرد: اگر تصمیم دولت برای حذف ارز ترجیحی است باید این اقدام با توجه به آثار و تبعات آن صورت بگیرد و بدون تردید این تصمیم گیری می  تواند  بسیار  اثر بخش و مفید باشد.

نهاوندی گفت:در این مسیر اعتماد به فعالان اقتصادی حوزه دام طیور و طراحی روش اجرای آن با لحاظ کردن نظرات کارشناسی دست اندرکاران قطعا به افزایش کارآمدی و رضایتمندی مورد انتظار از اجرای تصمیم حذف ارز ترجیحی می شود.

براساس اعلام روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران، وی تصریح کرد: بدیهی است تصمیم گیری پشت درهای بسته برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هزینه های اجرای این تصمیم را افزایش خواهد داد.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران خاطرنشان کرد: لازم است پس از  حذف ارز ترجیحی برای واردات نهاده های دامی، مکانیزم های بازار جایگزین سیاست های دستوری و دخالت محور دولت شود تا بدین ترتیب  فعالان اقتصادی مجددا در انتطار تایید و تعیین تکلیف دولت قرار نگیرند.

همچنین مطالعه کنید:

عملیات بزرگ حج تمتع ۱۴۰۳ پایان یافت

به گزارش کسب و کار نیوز ، کاپیتان «شمس‌الدین فرزادی پور» با اعلام این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.