صفحه اصلی / اسلایدر / دوئل سیگنال‌های مثبت و منفی برای دلار
دوئل سیگنال‌های مثبت و منفی برای دلار

دوئل سیگنال‌های مثبت و منفی برای دلار

کسب و کار نیوز- قیمت دلار اولین روز هفته با چند سیگنال متفاوت برای ادامه راه روبرو شده است

به گزارش کسب و کار نیوز ، قیمت دلار دقیقا از ۲۰ روز قبل در کانال ۲۷ هزار تومان نوسان داشته و امروز شنبه بیست و هفتم شهریور با چند پالس سیاسی و هیجانی مواجه شده است. پالس‌هایی که ساز مخالفی می‌زنند و پیش‌بینی روند امروز بازار را دشوار کرده‌اند. باید ببینیم دلاری که همیشه چشم‌انتظار رسیدن سیگنال جدیدی برای ادامه راه است، چه واکنشی به آن‌ها نشان می‌دهد.

شاید زور این سیگنال‌ها به یکدیگر نرسد و امروز هم خبری از تغییر کانال دلار نباشد اما بالا و پایین شدن‌های ۳۰۰، ۴۰۰ تومانی قیمت این اسکناس در یک روز، برای معامله‌گران بازار ارز غنیمتی محسوب می‌شود و آن‌ها برخلاف من و شما روی همین نوسان‌های محدود حساب باز می‌کنند.

دو| قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی روز جمعه روند افزایشی داشت. معاملات پشت خطی، معاملات عمده‌ای است که بین معامله‌گران بازار ارز در جریان است و معمولا از رفتار روز آینده دلار تا حدود زیادی پرده‌برداری می‌کند. قیمت دلار در معاملات پشت خطی جمعه تقریبا ۲۰۰ تومان از آخرین نرخ هفته قبل در بازار آزاد (۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان) بالاتر رفت. ممکن است در همان خرید و فروش‌های ابتدایی روز شنبه، اسکناس آمریکایی افزایش قیمت داشته باشد؛ وگرنه دوستانی که جمعه شب دلار فردایی را ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان معامله کردند، متحمل ضرر خواهند شد.

سه| قیمت دلار اختلاف زیادی با بیشترین سطح خود در سال جاری ندارد. دقیقا سه هفته پیش، روز ششم شهریور دلار موفق شد رقم ۲۸ هزار و ۲۵۰ تومان را تجربه کند. قبل از شروع معاملات امروز، فاصله قیمت دلار با این رقم حدود ۷۰۰ تومان بود. با این وجود بسیاری از معامله‌گران بازار روز‌های گذشته دست به عصا شده‌اند و ریسک نمی‌کنند. دلیل این کار پالس‌های نصف و نیمه و مثبت برجامی است و این موضوع باعث شده تا امیدواری‌ها به احیای برجام بیشتر شود. اخیرا سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده جو بایدن اعتقاد دارد مسیر دیپلماسی با ایران بهترین گزینه موجود است و جمعه شب وزارت خارجه آمریکا، بازگشت به برجام را در راستای منافع ملی این کشور ارزیابی کرده است. همین خبر‌ها، در اولین روز هفته مثل یک دست‌انداز در راه گران شدن دلار ظاهر شده‌اند و مقابل سیگنال‌های منفی قرار گرفته‌اند.

همچنین مطالعه کنید:

عملیات بزرگ حج تمتع ۱۴۰۳ پایان یافت

به گزارش کسب و کار نیوز ، کاپیتان «شمس‌الدین فرزادی پور» با اعلام این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.