صفحه اصلی / سرخط خبرها / چهارمین جایزه ویستا به مرحله نمایشگاه رسید
چهارمین جایزه ویستا به مرحله نمایشگاه رسید

۱۳هنرمند و یازده ایده هنری در گالری ویستا

چهارمین جایزه ویستا به مرحله نمایشگاه رسید

چهارمین دوره جایزه هنر معاصر ویستا به بخش ارائه ایده های منتخب در نمایشگاه رسیده است. این نمایشگاه از عصر ۱۹ شهریور در گالری ویستا آغاز به کار کرده است.

یازده ایده منتخب از ۱۳ هنرمند عبارتند از: آوازه الماسی، پونه اوشیدری، آیدین باقری، مریم بهروزی‌نیا، علیرضا خسروآبادی، امید رحیم‌پور، میترا سلطانی، ژوبین عبدیانی، نرگس فراهانی، سارا قاضی‌اسدالهی و گلاره گودرزی، آگرین لطف‌اله‌زاده و فائزه خان‌محمدی.

ایده های راه یافته پس از گذران چند مرحله داوری، گزینش و مصاحبه به بخش نمایشگاهی راه یافته اند.

بهنام کامرانی، هنرمند تصویری و یکی از داوران جایزه ویستا برای معرفی منتخبین دوره چهارم نوشته است:

” جایزه ى ویستا ( ویستا به معناى اندیشه است ) به منظور اهمیت دادن به خلاقیت و فکر هنری در بستر هنرهاى معاصر ایجاد به وجودآمده و در این چهار دوره توانسته است هنرمندان و آثارى پیشرو را به فضاى هنرى ایران معرفى و حمایت کند . 

انتخاب آثار ِدوره چهارم جایزه هنر معاصر ویستا این بار در شرایط خاص همه گیرى کرونا برگزار شد و از میان ۱۲۶ طرح راه یافته، ۱۸طرح براى مصاحبه مشخص شد و سپس پس از بررسی و گفتگو آنلاین ( به دلیل پاندمی بیماری کرونا) با شرکت کنندگان، ۱۱ طرح منتخب این دوره شد. 

در این دوره طرح ها رشد کیفى داشت و جنبه هاى قومى و اجتماعى و محیط زیستى بیش از دیگر طرح ها دیده مى شد. هنرمندان منتخب پس از راى گیرى و بحث هاى موشکافانه انتخاب شده اند و تمامى معیارهاى طرح و نمونه تصویرى و توجیه آن را داشته اند. به نظر می رسد این دوره هم آثاری با تنوع و لهجه های متفاوت در هنر معاصر ایران به بخش پایانی راه یافته اند. “

این نمایشگاه تا ۹ مهرماه ۱۴۰۰ دایر است و علاقمندان با رعایت تمامی قوانین بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی می توانند ۱۶ تا ۲۰ از این ایده ها دیدن کنند.

آیین اختتامیه و معرفی برنده جایزه ۳۰ میلیون تومانی با روشن شدن وضعیت بحرانی این روزهای کرونایی اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

عملیات بزرگ حج تمتع ۱۴۰۳ پایان یافت

به گزارش کسب و کار نیوز ، کاپیتان «شمس‌الدین فرزادی پور» با اعلام این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.