صفحه اصلی / اسلایدر / رب گوجه یک ماهه ۵۰ درصد گران شد
رب گوجه یک ماهه ۵۰ درصد گران شد

رب گوجه یک ماهه ۵۰ درصد گران شد

کسب و کار نیوز - قیمت رب گوجه در حالی امروز افزایش یافته که کمتر از یک ماه پیش هم کارخانجات قیمت هر قوطی ۸۰۰ گرمی را از ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۵ هزار تومان افزایش داده بودند.

به گزارش کسب و کار نیوز ، علاوه بر نوسان قیمتی در برنج امروز رب گوجه فرنگی و تخم مرغ هم شاهد افزایش قیمت بوده است به نحوی که هر قوطی ۸۰۰ گرمی رب گوجه فرنگی از ۲۵ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان رسیده است.

التهابات قیمتی در بازار کالا‌های اساسی همچنان رنگ آرامش به خود نگرفته و مصرف کنندگان مدام با افزایش قیمت‌ها در انواع کالا‌ها روبه رو هستند.

سیف مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی دلیل اختلال در قیمت و عرضه برنج بازار را جو روانی ناشی از موضوع کمبود برنج در جامعه عنوان کرده و معتقد است با توزیع گسترده این جو روانی از بین می‌رود. البته تولید برنج داخلی به دلیل خشکسالی امسال نسبت به سال گذشته کاهش ۱۸ درصدی داشته است که این کمبود از طریق ذخایر راهبردی و توزیع برنج تنظیم بازار جبران می‌شود.

البته خبر توزیع برنج خارجی در سطح بازار در حالی مطرح می‌شد که قیمت فروش آن اعلام نشده و مشخص نیست دولت می‌خواهد برنج‌ها را با چه قیمت‌هایی در بازار عرضه نماید. در حال حاضر هر کیلو برنج ایرانی در سطح عمده فروشی‌ها کیلویی ۴۵ تا ۴۷ هزار تومان و برنج خارجی هر کیلو ۲۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

علاوه بر نوسان قیمتی در برنج امروز رب گوجه فرنگی و تخم مرغ هم شاهد افزایش قیمت بوده است به نحوی که هر قوطی ۸۰۰ گرمی رب گوجه فرنگی از ۲۵ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان رسیده است. قیمت رب گوجه در حالی امروز افزایش یافته که کمتر از یک ماه پیش هم کارخانجات قیمت هر قوطی ۸۰۰ گرمی را از ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۵ هزار تومان افزایش داده بودند.

همچنین قیمت هر کارتن تخم مرغ هم از ۲۱۵ هزار تومان با ۲۵۰ هزار تومان رسیده است بر همین اساس قیمت هر تخم مرغ به ۱۳۹۰ تومان است.

همچنین مطالعه کنید:

منظور: سال آینده فشار مالیاتی بر مردم نداریم

به گزارش کسب و کار نیوز، داوود منظور در گفتگو با رادیو درباره مالیات در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.