صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / رویدادها / رویداد سرمایه‌گذاری مرکز نوآوری نکسترا با نام نکستراپیچ برگزار شد
رویداد سرمایه‌گذاری مرکز نوآوری نکسترا با نام نکستراپیچ برگزار شد

رویداد سرمایه‌گذاری مرکز نوآوری نکسترا با نام نکستراپیچ برگزار شد

مرکز نوآوری نکسترا با همکاری مرکز نوآوری اقتصاد دیجیتال(اینوسنتر) و حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رویداد نکستراپیچ را برگزار نمود. نکسترا با فراخوان تیم‌های استارتاپی موجود در اکوسیستم ، موفق به جذب  128 تیم در زمینه‌ها و مراحل مختلف گردید و ماحصل آن پس از غربالگری اولیه 22 تیم برای استقرار و شتابدهی در مرکز نوآوری نکسترا، 48 تیم برای مدرسه کسب‌وکار و 32 تیم مناسب رویداد نکستراپیچ و پیش شتابدهی و شتابدهی توسط سایر مجموعه ها، در نظر گرفته شدند.

رسالت نکسترا پیچ

با توجه به شرایط به وجود آمده ناشی از پاندمی کرونا، اکوسیستم نوآوری و نوپای کشور با شرایط رکود و رخوت مواجه گردید و نکسترا نیز به عنوان عضو کوچکی از خانواده اکوسیستم نوآوری، تصمیم گرفت تا قدمی هرچند کوچک برای تسهیل فرآیندهای موجود بردارد. این رویداد با هدف شناسایی تیم‌های متاثر شده از کرونا و افزایش شانس تیم‌ها برای جذب سرمایه و رشد، در نظر گرفته شد.

نکستراپیچ

این رویداد با میزبانی بیش از ۵۳ سرمایه‌گذار در تاریخ ۱۴ام شهریور‌ ماه ۱۴۰۰ به صورت آنلاین برگزار شد و تیم‌های استارتاپی، ایده‌ها و برنامه‌های خود را برای سرمایه‌گذاران تشریح کردند. در ابتدا دکتر کریمی، مدیر عامل مرکز نوآوری نکسترا در خصوص ضرورت افزایش همکاری‌ها در اکوسیستم کارآفرینی صحبت کردند و پس از اتمام ارائه تیم‌ها جناب آقای کاکاوند مدیر عامل اینوسنتر نیز به تشریح فعالیت‌های مرکز نوآوری اقتصاد دیجیتال و اقدامات آتی این مرکز پرداختند.  نکسترا، این ۳۲ تیم استارتاپی را، در طول یک ماه برای این رویداد آماده کرده بود و تیم‌ها فرصت ارائه ۵ دقیقه‌ای برای جلب نظر سرمایه‌گذاران در این رویداد را در اختیار داشتند. تیم‌های حاضر در این رویداد در حوزه‌های متنوع مانند اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، پلتفرم‌های خدمات آنلاین، بلاکچین و … فعالیت می‌کنند.

مدرسه کسب و کار

مدرسه کسب‌وکار نکسترا، در راستای انجام و پایبندی به فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی،  برای تیم‌های استارتاپی نوجوان در نظر گرفته شده و با همکاری و مساعدت مجموعه ۱۰۰ استارتاپ برگزار خواهد شد. در این مدرسه مباحث ضروری برای موفقیت کسب‌وکارها ارائه خواهد شد و تیم‌ها از خدمات منتورینگ و مشاوره مجموعه‌ بهره‌مند خواهند گردید. تیم‌ها و افراد برگزیده در این مدرسه، نوجوانان خوش فکری هستند که در زمینه‌های اینترنت اشیا و هوشمندسازی فعالیت می‌کنند.

گزارش تصویری رویداد آنلاین نکستراپیچ:

نکستراپیچ با حضور سرمایه‌گذاران هاب اصفهان، حرکت اول، آفرینش، پارس فاندینگ، پرشیا فاند، مرکز نوآوری صنعت غذا، شتابدهنده دیموند، شتابدهنده سریر، طرح و پردازش غدیر و هاب شیراز و  ۳۲ تیم‌ شرکت‌کننده در مرکزنوآوری نکسترا به صورت آنلاین برگزار شد.

  

تیمهای شرکت‌کننده در رویداد:

۶۲۸۰۹زنجیره‌ای سازی سوپرمارکت‌های محلی

حوزه فعالیت: فروشگاه اینترنتی

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان آغازین محصول را می‌خرند.

شرح ایده: مشتریان با شماره‌گیری تلفن ۶۲۸۰۹ در هر کجای تهران به نزدیکترین سوپرمارکت محل خود بصورت اتوماتیک متصل شده و خریدهای خود را به صورت رایگان درب منزل یا محل کار، تحویل می‌گیرند.
این استارتاپ تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده و ۳۶ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است.

عکسوت – پلتفرم چاپ عکس آنلاین

حوزه فعالیت: خدمات آنلاین

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان آغازین محصول را می‌خرند.

شرح ایده: پلتفرم چاپ عکس آنلاین بر روی محصولات متنوع از قبیل تخته شاسی، عکس پولاروید، ماگ، مگنت، تیشرت، قاب عکس، کتاب عکس، آلبوم عکس، ریسه رویاها، چارچوب خاطرات، عکس آویز و … است که از ابتدای فعالیت از طریق اپلیکیشن و اخیرا نیز از طریق سایت به مشتریان، خدمات خود را ارائه می‌دهد.
یکی از مزیت‌های رقابتی عکسوت ارائه بیش از ۳۰۰ طراحی آماده با موضوعات متنوع است که مشتری می‌تواند طرح‌ها را با عکس‌ها و نوشته‌های خود شخصی‌سازی کند.

این استارتاپ در شهر اصفهان فعالیت می‌کند و نزدیک به ۱۸ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است.

گروه آموزشی آما – آموزش مجازی

حوزه فعالیت: آموزش

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان محصول را می‌خرند.

شرح ایده: گروه آموزشی آما، در سال ۹۸ در زمینۀ آموزش مجازی شروع به کار کرده و همینک با تولید حدود ۳۰۰ ساعت محتوای آموزشی ویدیویی، به فعالیت خود ادامه می‌دهد. تمرکز این مجموعه صرفا بر روی تولید محتوا است. از روزهای نخست فعالیت تا به الآن، نیروی انسانی خود را تا ۳۰ نفر افزایش داده است.

آما تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است و اکنون در شهر قم مستقر است و مدت زمان ۲۴ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است.

بعداً پرداخت – پلتفرم قرض الحسنه تبادلات مالی

حوزه فعالیت: فینتک

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی آماده شده است.

شرح ایده: بعداپرداخت پلتفرم قرض‌الحسنه تبادلات مالی بدون پول می‌باشد که به مخاطبین هدف خود اجازه می‌دهد بدون دغدغه با یکدیگر تبادلات مالی وکالایی قرض واقساط محور داشته باشند.

۵ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است. این استارتاپ در شهر تهران واقع است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است. مجموعه‌هایی مانند لندو، دیجی‌پی و دارا از رقبای این استارتاپ به حساب می‌آیند.

بلورین – پردازش و ارائه اطلاعات جامع ارزهای دیجیتال

حوزه فعالیت: بلاکچین

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی آماده شده است.

شرح ایده: با توجه به افزایش علاقه مردم نسبت به بازارهای مالی خلا وجود یک سایت جهت پردازش و ارائه اطلاعات جامع در حوزه ارزهای دیجیتال به شدت حس می‌شود .چنین سایتی به هیچ عنوان نسخه مشابه داخلی ندارد و همچنین سایت های خارجی زبان به کاربران ایرانی به علت وجود تحریم‌ها، خدمات ارائه نمی‌دهند.در کنار این موضوع، هزینه استفاده از سایت‌های خارجی زبان بسیار بالا است.

۲ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

 کافه پی – سفارش گیری و پرداخت دونگی

حوزه فعالیت: شهر هوشمند

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان محصول را می‌خرند.

شرح ایده: کافه پی، یک محصول در حوزه سفارش گیری و پرداخت دونگی سر میز با QR Code است که مشتری با اسکن کردن بارکد های سر میز، میتونه سفارش خودش رو ثبت کرده یا دونگش رو از میز پرداخت کند.
کافه پی نسبت به رقبا زیرساخت پرداخت مناسبی دارد که با دیجی‌پی و بانک پاسارگاد عقد قرارداد کرده است. این بستر باعث می‌شود که کافه‌دار بتواند صورت‌حساب و پرداخت های میز را یکپارچه ببیند و بتواند به راحتی با سیستم فروش خود هماهنگ نگه دارد. حدود ۲۰ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

کشینه – سیستم افیلیت مارکتینگ

حوزه فعالیت: فینتک

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان آن را می‌خرند.

شرح ایده: مجموعه کشینه، بنیان گذار سیستم افیلیت مارکتینگ در ایران ، استارتاپی است که هدف آن فراهم کردن بستری برای کاربران برای داشتن خریدی بهینه و هوشمندانه میباشد و برآنست تا تجربه خریدی به صرفه و متفاوت را در ذهن کاربران ایجاد کند. روند کار کشینه به این صورت است که این امکان را برای کاربران علاقمند به خرید های اینترنتی فراهم مینماید تا بتوانند بعد از هر خرید اینترنتی موفق، بخشی از مبلغ خرید خود را به صورت نقدی و یا همان کش بک دریافت نمایند.

این استارتاپ که در شهر تهران واقع شده است. ۳۶ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

چند چند  – پلتفرم اطلاع رسانی اخبار رویدادهای ورزشی

حوزه فعالیت: شهر هوشمند

وضعیت استارتاپ: در سطح ایده و مدل مفهومی

شرح ایده: چندچند پلتفرم اطلاع رسانی اخبار رویدادهای ورزشی است که سعی دارد با اجرای برنامه‌های هواداری تیم‌های ورزشی ضمن کسب درآمد برای اعضای خود، برای کلیه علاقمندان به ورزش محیطی را فراهم نماید که در آن ورزش یا بسیار ارزان قابل انجام باشد یا به شکل رایگان .

یکی از رقیبانی که توسط استارتاپ در این مسیر معرفی شده است، وبسایت ورزش۳ است. استارتاپ چند چند تا کنون ۱۲۰ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

درج آگهی آنلاین – درج اگهی انلاین با کاربرد در کل کشور‌ها

حوزه فعالیت: خدمات آنلاین

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی در بازار اعتبار سنجی شده.

شرح ایده: همانطور که می دانید در کشور ما سایت‌هایی در این زمینه وجود دارند که پیشرفت‌های چشمگیری در چند سال اخیر داشته‌اند که معروف‌ترین آن‌ها سایت دیوار و شیپور می‌باشند. ایده‌ی اینکه بتوان این سایت‌ها به تمام کشور‌های دنیا و همین طور تقسیم بندی‌های مربوط به آن کشور‌ها گسترش داد هدفی است که در ذهن این مجموعه بوده و تا به امروز به قسمتی از آن دست یافته‌اند.

۲۴ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

ایزی رزومه  – خدمات مهاجرتی افراد

حوزه فعالیت: خدمات آنلاین

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان بسیاری از آن استفاده می‌کنند.

شرح ایده: استارتاپ ایزی رزومه در حوزه خدمات مهاجرتی افراد فعالیت می‌کند؛ اعم از نگارش انگیزه‌نامه، رزومه و …

این استارتاپ اکنون دارای مشتریانی است که از خدمات آن‌ها استفاده می‌کنند. این استارتاپ در شهر تهران واقع شده و اکنون ۲۵ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

Fluo Simحوزه فعالیت: نفت و گاز

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی آماده شده است.

شرح ایده: شبیه سازی خطوط جریان (Streamline Simulation) یکی از تکنیک‌های شبیه‌سازی جریان سیال در محیط متخلخل (مخازن نفت و گاز) است. این روش نسبت به روش رایج تر که شبیه سازی تفاضل محدود (Finite DIfference) است با حفظ دقت، سرعت بسیار بالاتری دارد و در فرآیندهایی مثل برازش تاریخچه تولید (History Matching) که فرآیندی بسیار سنگین و پرهزینه و زمان بر است جایگزین بسیار خوبی است. براساس مطالعاتی که انجام شده، در حال حاضر تقاضای بسیار بالایی برای نرم‌افزاری با این قابلیت در صنعت داخل وجود دارد.

۱۰ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

همیار توسعه – طراحی سایت با وردپرس

حوزه فعالیت: خدمات آنلاین

وضعیت استارتاپ: استارتاپ به یک کسب و کار بالغ تبدیل شده است.

شرح ایده: همیار توسعه فعالیت خود را در زمینه طراحی سایت با وردپرس از سال ۱۳۹۵ آغاز کرد. در سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ کاندید جشنواره وب و موبایل ایران در حوزه خدمات طراحی سایت و سئو گشته و جز ۵ شرکت برتر طراحی سایت قرار گرفت. اکنون با اشتیاق و تعهد، برترین خدمات طراحی سایت را همراه با خدمات سئو و بهینه سازی سایت، گرافیک سایت و طراحی بنر، پشتیبانی سایت، تولید محتوا، آموزش مدیریت سایت را همگام با جدیدترین فناوری ها و استانداردهای روز دنیا به کارفرمایان ارائه می‌دهد.

حدود ۶۰ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

هم‌یک – پلتفرم مدیریت ساختمان

حوزه فعالیت: شهر هوشمند

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان آن را می‌خرند.

شرح ایده: استارتاپ هم یک را می‌توان بر اساس چند برنامه مدون معرفی کرد.
در پلن اول مدیریت ساختمان با پنلهای مختلف مدیریتی، پرسنلی، سکنه(مالک ، مستاجر)، موجر به مکانیزه کردن کلیه فرآینده های مورد نیاز در ساختمان و همچنین پروژهای پیش فروش در ساختمانهای اداری، مسکونی، تجاری و ترکیبی می‌پردازد. در پلن دوم به ارائه حوزه وسیعی از خدمات شامل تعمیراتی، مشاوره ای، آموزش و … با متد و ساختار جدید پرداخته، باعث رونق کسب و کارهای کوچک، اشتغال‌زایی برای افراد دارای مدارک فنی، رونق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور می‌شود.  همچنین مکانیزه نمودن مشاورین املاک فراتر از آنچه بصورت اینترنتی یا مراجعه حضوری وجود دارد، از دیگر امکانات می‌باشد. در پلن سوم ارتباط نهاد و سازمان‌های دولتی بصورت مستقیم با مردم اتفاق افتاده همچنین با وجود منابع اطلاعاتی قوی از فروشگاه‌های کوچک، سیستم پخش بصورت مکانیزه ارائه می‌گردد.
در پلن چهارم با توجه به بومی سازی این استارتاپ در کشورهای مختلف امکان ارتباط فیس تو فیس نهادهای دولتی جهت استفاده از تجربیات، یا مشارکت در پروژه‌ها برقرار خواهد شد.

نزدیک به ۲۴ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

اینستا‌پلاس – اپلیکیشن اندرویدی اینستا پلاس

حوزه فعالیت: شبکه اجتماعی

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی در بازار اعتبار سنجی شده.

شرح ایده: اپلیکیشن اندرویدی اینستا پلاس، کاملا مشابه اپلیکیشن اینستاگرام است و بر روی همان بستر اینستاگرام کار می‌کند؛ منتهی امکانات فراتری نسبت به اینستاگرام اصلی به کاربران خود ارائه می‌دهد.

۸ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

لینوم – پلتفرم آموزشی میکرولرنینگ

حوزه فعالیت: هوش مصنوعی

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان آن را می‌خرند.

شرح ایده: لینوم یک پلتفرم آموزشی میکرولرنینگ است. میکرولرنینگ یعنی عرضه محتوای آموزشی به صورت فشرده و در قالب میکروآموزش ( محتوای خرد) .این متد آموزشی به همراه گیمیفیکیشن، تجربه لذت بخشی از یادگیری ایجاد می‌کند. لینوم برای توسعه محصول خود قصد دارد که هوش مصنوعی را هم به این سیستم اضافه کند و بتواند، آموزشی شخصی سازی شده و متناسب برای هر شخص را ارائه دهد.

۱۲ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و طی دو مرحله از منبع مالی سرمایه‌گذاران خطر‌پذیر استفاده کرده‌اند.

مغز رایانه – سامانه خدمات رایانه در محل با پشتیبانی رایگان

حوزه فعالیت: شهر هوشمند

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان محصول را می‌خرند.

شرح ایده: استارتاپ مغز رایانه سامانه‌ای را طراحی کرده است که تمامی خدمات مربوط به رایانه را در محل مشتری ارائه می‌دهد. این خدمات دارای مزیت‌هایی مانند پشتیبانی رایگان هستند. این استارتاپ در شهر ارومیه فعالیت می‌کند و۳۶ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

تکنولوژی صنعت نفت و گاز – تجهیزات آزمایشگاهی صنعت نفت

حوزه فعالیت: نفت و گاز

شرح ایده: در این استارتاپ، تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات صنعت نفت و ابزار دقیقی که نمونه داخلی نداشته، اما دارای نمونه‌های خارجی پرهزینه هستند، طراحی و ساخته می شوند. در حال حاضر تمرکز تیم بر روی ساخت دستگاه‌های اندازه گیری جرم مولکولی نفت و سایر مواد نفتی، اسمومولالیته، دستگاه اندازه گیری نقطه انجماد مواد نفتی و مشتقات آن و دستگاه اندازه گیری نقطه انجماد شیر در کارخانجات لبنیات است.

۱۰ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

پاچالچی – پلتفرم چندوجهی در زمینه عمده فروشی محصولات پروتئینی

حوزه فعالیت: فروشگاه اینترنتی

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و دارای مشتریان بسیاری است.

شرح ایده: استارتاپ پاچالچی یک پلتفرم چندوجهی در زمینه عمده فروشی محصولات پروتئینی به رستوران، فست فود، کترینگ، هتل، تالار، آشپزخانه سازمان‌ها و کلیه مراکز تهیه غذا می باشد. پاچالچی بدون انبار و مارکت پلیس می‌باشد و یک ارتباط ارزان و ساده بین تامین کنندگان و مصرف کنندگان برقرار می‌سازد.

۲۴ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

پارسی‌گل – فروش عمده محصولات گل و گیاه

حوزه فعالیت: فروشگاه اینترنتی

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان اولیه محصول را می‌خرند.

شرح ایده: پارسی‌گل ایده‌ای را در سر دارد که فروش عمده محصولات گل و گیاه برای بازار داخل و صادرات از طریق وب سایت انجام دهد و با گسترش این سامانه بتواند قسمت عمده‌ای از خرید محصولات و گل و گیاه را به دست بگیرد.
این استارتاپ در شهر اصفهان مشغول به فعالیت بوده و تا کنون ۲۴ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

این استارتاپ معتقد است که نه در خارج از کشور و نه در داخل ایران هیچ رقیب مشابهی ندارد.

سطلینه – مدیریت پسماند از طریق فضای مجازی

حوزه فعالیت: شهر هوشمند

وضعیت استارتاپ: در سطح ایده و مدل مفهومی

شرح ایده: هدف این طرح ارایه فضایی برای خرید و فروش مواد ضایعات و پسماند های شهری می باشد. برای اینکار از طریق سایت و اپلیکیشن (مشابه سایت دیوار)، برخی خدمات‌ مانند آگهی فروش و خرید مواد ضایعاتی و برخی آموزش‌هایی در زمینه پسماند، به متقاضیان ارایه می گردد. به صورت خلاصه، اهداف اصلی این طرح به صورت زیر، می باشند: بالا بردن سرعت و کاهش هزینه ی بازیافت بالا بردن انگیزه ی همکاری و درآمد زایی برای افراد متقاضی مشارکت، در این پلتفرم
گسترش خدمات و پویایی در تغییر ساختار طرح اصلی، از طریق استفاده از مدل های کسب و کار متن باز (Open source) و جذب همکاری های جدید.

سطلینه تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

هوشمند سازی چاه و میادین نفتی و گازی

حوزه فعالیت: نفت و گاز

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی آماده شده.

شرح ایده: این استارتاپ به دنبال ارائه محصولی است که ترکیبات ناخواسته‌ای که در جریان تغییرات و انتقالات مانند هیدروکربن‌ها وجود دارد را کاهش داده یا از بین ببرد. برای مثال، یک شیر هوشمند که نوع سیال را در هنگام شروع جریان به صورت مکانیکی تشخیص می‌دهد و تعیین می‌کند که آن سیال اجازه عبور از شیر را دارد یا خیر.
این گروه سرمایه اولیه خود را از شتابدهنده جذب کرده‌اند و در شهر تهران فعالیت می‌کنند.

تاووس – سامانه آنلاین تبلیغات در رسانه‌های تصویری شخصی

حوزه فعالیت: خدمات آنلاین

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی در بازار اعتبار سنجی شده.

شرح ایده: تاووس سامانه آنلاین تبلیغات در رسانه‌های تصویری شخصی (مغازه‌ها و فروشگاه‌ها) است که اکنون در شهر مشهد مستقر بوده و ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

تاووس اعتقاد دارد که یکی از رقبای داخلی که وجود دارد شرکت تبلیغات محیطی پرند بوده و در نمومه های خارجی نیز شرکت آلمانی تبلیغات محیطی Hygh است.

وفا – وفا، شبکه مشتریان

حوزه فعالیت: شهر هوشمند

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی آماده شده.

شرح ایده: وفا، شبکه مشتریانی است که بر بستر نرم افزار کار می کند و مهم ترین ویژگی آن شبکه سازی بین مغازه ها است. این استارتاپ که درشهر تهران مستقر است و دوره‌های پیش‌شتابدهی خود را نیز گذرانده و ۷ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

مجموعه آموزشی بین‌المللی توران – پلتفرم آموزشی ارزان و راحت

حوزه فعالیت: آموزش

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان اولیه محصول را خریداری می‌کنند.

شرح ایده: توران پلتفرم آموزشی ارزان و راحت به ایرانیان سراسر جهان توسط متخصصین آموزشی در ایران و کسب درآمد آنان است که نزدیک به ۱۲ ماه از فعالیت خود را پشت سر گذاشته است. این مجموعه در شهر ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

آوانیار – ارائه خدمات یکپارچه شبکه و امنیت

حوزه فعالیت: شهر هوشمند

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی در بازار اعتبار سنجی شده.

شرح ایده: آوانیار یک پلتفرم ارایه خدمات یکئارچه در زمینه هوشمند سازی شبکه و امنیت است که در استان فارس فعالیت می‌کند و اکنون ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

بیلیموب – اپلیکیشن تبلیغات مویرگی و هوشمند سازی بیلبورد‌ها

حوزه فعالیت: شهر هوشمند

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی در بازار اعتبار سنجی شده.

شرح ایده: بیلیموب اولین اپلیکیشن تبلیغات مویرگی و هوشمند سازی بیلبورد‌ها در ایران است که در دو فاز تبلیغات مویرگی ( تبلیغات مجازی هوشمند محلات ) و هوشمند‌سازی بیلبورد‌های بنری و تلویزیون‌های شهری فعالیت می‌کند.
۲۴ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

ایده‌رو – سفارشی سازی هوشمند مبلمان

حوزه فعالیت: شهر هوشمند

وضعیت استارتاپ: محصول به بازار عرضه شده و مشتریان آن را خریداری می‌کنند.

شرح ایده: ایده رو، سفارشی سازی هوشمند مبلمان کاربردی است. تهیه مبلمانی که هم ابعادش متناسب ابعاد خانه باشد، هم با بقیه دکوراسیون خانه همخوانی داشته باشد و هم نیاز مخاطب را به طور کامل برطرف کند کار دشواری است. از طرفی سفارش ساخت چنین مبلمانی فرآیندی پیچیده و پرابهام است. ایده رو با تغییرنگرش در روش ساخت مبلمان ضمن شفاف سازی و آسان سازی فرآیند سفارشی سازی برای مخاطب کار ساخت محصول سفارشی در کارگاه را هم آسان نموده است. با استفاده از سفارشی سازی انبوه، بخش بزرگی از دغدغه‌های کاربر و کارگاه برای تهیه مبلمان برطرف می شود. ضمن اینکه با بسط این روش می توان محصولات زیادی را برای بشر نسل آینده به همین روش تولید نمود.
۳۲ ماه ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

تاکس – پلتفرم هوشمندسازی حمل و نقل شهری

حوزه فعالیت: شهر هوشمند

وضعیت استارتاپ: در سطح ایده و مدل مفهومی

شرح ایده: با تاکس شما می توانید نزدیک‌ترین اتوبوس و تاکسی که از مسیر شما عبور کرده یا نزدیک است را شناسایی کنید.شما می‌توانید ببینید اتوبوس یا تاکسی ظرفیتش پر است یا خیر و چقدر با ایستگاه مورد نظر شما فاصله دارد و چقدر طول می‌کشد تا به این ایستگاه برسد. از دیگر امکانات تاکس، تاکس پی هست که ۴ نوع روش پرداخت آنلاین و آفلاین را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

۳ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

آسفالیتن – نرم افزار صنعت نفت

حوزه فعالیت: نفت و گاز

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی آماده شده است.

شرح ایده: هدف آسفالیتن، تولید یک نرم افزار بسیار کاربردی برای صنعت نفت می باشد. با توجه به آنکه بسیاری از مخازن نفتی ما مشکل رسوبات هیدروکربنی دارند، برای پیش بینی رفتار این رسوبات و اثر آنها بر گرفتگی چاه های تولید نفت و همچنین خطوط انتقال نفت در دنیا هیچ نرم افزاری وجود ندارد. طبق صحبت‌هایی که با کارشناسان شرکت‌های تولید نفت داخلی داشته‌ایم به دلیل نیاز بسیار شدید به این نرم افزار امکان خرید تضمینی آن توسط شرکت نفت وجود دارد. آسفالیتن ۴۸ ماه از زمان آغاز به کار آن گذشته است و تا‌کنون با سرمایه شخصی بنیانگذاران، مسیر رشد را طی کرده است.

Rapidپلتفرم هوشمند توزیع و پخش دارو

حوزه فعالیت: محصولات پزشکی

وضعیت استارتاپ: در حال ساخت MVP

شرح ایده: این استارتاپ در نظر دارد تا با مدیریت فرایند توزیع و پخش محصولات دارویی و بهداشتی، ریسک و هزینه عملیات لجستیک شرکت‌های دارویی را کاهش دهد و داروخانه ها با ثبت سفارشات خود در سامانه رپید، در زمان کمتری سفارش خود را تحویل بگیرند. استارتاپ رپید میتواند زمان پرداخت به شرکت های دارویی را کاهش دهد و کراس سلینگ به داروخانه ها را متوقف کند.

استارتاپ رپید کار خود را از ۵ ماه پیش شروع کرده و در شهر کرج فعالیت می‌کند.

ربات سمپاش

حوزه فعالیت: هوش مصنوعی

وضعیت استارتاپ: ایده اولیه و در حال تحقیق و توسعه

شرح ایده: ایده اصلی این استارتاپ ربات سمپاشی است که با ارزیابی دوره ای باغات، سعی در یافتن آفات و آسیب هایی دارد که بهره‌وری و سلامت گیاهان را به خطر می‌اندازند. این ربات با تصویربرداری از از گیاه و کمک گرفتن از پردازش تصویر نوع افت را تشخیص می دهد و افت کش های لازم را با استفاده از بازوی رباتیک درمحل درگیر با آفت اسپری می‌کند.

این تیم با ۴ عضو، در استان مازندران فعالیت می‌کند و یک سال از آغاز فعالیت آن‌ها می‌گذرد.

آرتین

حوزه فعالیت: هوش مصنوعی

وضعیت استارتاپ: MVP  آماده شده است.

شرح ایده: آرتین استارتاپی فعال در حوزه هوش‌مصنوعی است که به صورت تخصصی توسعه دو محصول را دنبال می‌کند. این دو محصول عبارتند از:

۱ .سامانه تشخیص اجسام خطرناک ( مانند اسلحه، چاقو و …) موجود در تصاویر ویدیویی با استفاده از هوش مصنوعی

۲ .سامانه حضور و غیاب دانش آموزان به کمک تکنولوژی تشخیص چهره وهوش‌مصنوعی

این تیم با ۵ عضو، در شهر ارومیه فعالیت می‌کند و ۲۰ ماه از آغاز فعالیت آن‌ها می‌گذرد.

آسان دارو

حوزه فعالیت: فروش دارو و مکمل های پزشکی

وضعیت استارتاپ: MVP  آماده شده است.

شرح ایده: آسان دارو پلتفرم مبتنی بر اپلیکیشن موبایل و وبسایت است که دارو و اقلام مورد نیاز بیماران را در بانک اطلاعاتی داروخانه ها جستجو کرده و اطلاعاتی مانند قیمت در داروخانه‌های مختلف و موقعیت جغرافیایی آن‌ها را در اختیار کاربر می‌گذارد. درصورت دریافت مجوز از سازمان های ذی صلاح امکان ارسال دارو برای بیماران نیز مهیا خواهد بود.

این تیم با ۶ عضو و ۲ بنیان‌گذار ، در شهر تهران فعالیت می‌کند و ۶ ماه از آغاز فعالیت آن‌ها می‌گذرد.

 استارتاپ نورو نویگیشن

حوزه فعالیت: تجهیزات پزشکی و هوش مصنوعی

وضعیت استارتاپ: MVP  آماده شده است.

شرح ایده: نورو نویگیشن استارتاپی است که با استفاده ازعینک واقعیت افزوده به جراحان کمک می‌کند تا جراحی کم خطری داشته باشند. تصاویر سی‌تی اسکن و  MRI  بیمار به صورت ۳ بعدی شبیه سازی می‌شود و در طول جراحی، ‌جراح را با استفاده از عینک واقعیت افزوده از وضعیت قرارگیری اعصاب، عروق و سایر بافت ها مطلع می‌کند.

این تیم با ۴ بنیان‌گذار، در شهر تهران فعالیت می‌کند و ۶ ماه از آغاز فعالیت آن‌ها می‌گذرد. تمامی بنیان‌گذاران سابقه فعالیت در حوزه مربوطه را دارند.

شتاب

حوزه فعالیت: اینترنت اشیا و شهر هوشمند

وضعیت استارتاپ: MVP  آماده شده و در بازار اعتبار سنجی شده است.

شرح ایده: تیم شتاب با بهره گیری از زیرساختهای مخابراتی کشور و با استفاده از کنترلر هوش مصنوعی اینترت اشیا اختصاصی خود موسوم به A.I.C به دنبال هوشمندسازی صنایع مختلف کشور به صورت بومی و ایمن است. در گام نخست این تیم در نظر دارد از  A.I.C در هوشمند سازی صنایع کوچک ، مزارع، مرغداری ها و استفاده کند. در حال حاضر از A.I.C در حوزه صنعت ساختمان استفاده شده است. در گام دوم تیم در نظر دارد از A.I.C برای حل چالش های شهری در قالب شهر هوشمند، برای کنترل روشنایی شهر، کنترل پارکینگ های عمومی، مدیریت فضای سبز استفاده کند.

این تیم با ۳ عضو و ۲بنیان‌گذار، در شهر تهران فعالیت می‌کند و ۷ ماه از آغاز فعالیت آن‌ها می‌گذرد. تمامی اعضا سابقه فعالیت در حوزه مربوطه را دارند.

آرمان راسخ تجارت

حوزه فعالیت: واقعیت افزوده و هوش مصنوعی

وضعیت استارتاپ: کمینه محصول پذیرفتنی در بازار اعتبارسنجی شده است

شرح ایده: آرمان راسخ تجارت، با پشتوانه گروهی از متخصصان حوزه واقعیت افزوده، در حال آماده سازی اولین نرم افزار جامع واقعیت افزوده هستند. این نرم افزار ویژگی های مختلفی از قبیل جا نمایی مبلمان و دکوراسیون دارد. این تیم ساخت محصولات  دیگری نیز همچون پروژکتور‌های تعاملی و یا نرم افزار تعاملی  blinks  را در کارنامه دارد. در قدم بعدی هدف این استارتاپ، ساخت اولین موتور واقعیت افزوده بومی است.

این تیم با ۳۹عضو و ۳ بنیان‌گذار، در شهر تهران فعالیت می‌کند و ۳ سال از آغاز فعالیت آن‌ها می‌گذرد.

کارکده

حوزه فعالیت: بلاکچین

وضعیت استارتاپ: تحقیق و توسعه برای ساخت کمینه محصول

شرح ایده: تیم کارکده با استفاده از شبکه بلاکچین در تلاش است تا فرآیند ساخت ساختمان ها را با استفاده از مناقصه آزاد و تنظیم قراردادهای هوشمند، سریع‌تر و ارزان‌تر کند و همچنین با توکنیزه کردن ملک بتوان توکن با پشتوانه ملکی ایجاد کرد که خرید و فروش  املاک را بسیار سریع‌تر و امن می‌نماید.

این تیم با ۲ بنیان‌گذار فعالیت خود را از ۱۸ ماه قبل آغاز کرده است.

سوشالیز – تحلیل سوشال مدیا

وضعیت استارتاپ: محصول اولیه آماده است.

شرح ایده: در شرایطی که هر روزه نقش شبکه های اجتماعی در صنعت تبلیغات پر رنگ‌تر می‌شود، وجود ابزار مدیریتی و تحلیل بیش از پیش حس می‌شود. این استارتاپ با هدف ایجاد ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی ، جمع آوری داده های شبکه های اجتماعی فارسی ، داده کاوی و تحلیل ، گزارشات نهایی و مطلوب را  به مشتریان از طریق سایت و اپلیکیشن و ارایه می‌کند.

این تیم با ۲ بنیان‌گذار و ۴ عضو فعالیت خود را از ۶ ماه قبل آغاز کرده است.

 

همچنین مطالعه کنید:

تحلیلی مختصر بر سیاستگذاری کسب و کار ایران

کسب ‌وکارها برای موفقیت نیاز به اجرای استراتژی‌های صحیح دارند. این استراتژی ها بخشی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.