صفحه اصلی / اجتماعی / ۲۰۰ شغل برکت برای اقشار آسیب‌پذیر آران و بیدگل
۲۰۰ شغل برکت برای اقشار آسیب‌پذیر آران و بیدگل

با حمایت از کارگاه تولید اسباب‌بازی محقق شد؛

۲۰۰ شغل برکت برای اقشار آسیب‌پذیر آران و بیدگل

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام زمینه ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر را در آران و بیدگل کاشان فراهم کرده است.
معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت با اعلام این خبر اظهار داشت: بنیاد با حمایت از کارگاه تولیدی فعال در حوزه تولید اسباب‌بازی و بازی‌های فکری، باعث ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر از ساکنان و به خصوص اقشار آسیب‌پذیر شهر آران و بیدگل در استان اصفهان شده است.


هادی جوهری با اشاره به حمایت از این واحد تولیدی در قالب مشارکت مدنی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت ۳۰ میلیارد ریال منابع برای تکمیل سرمایه در گردش و فاز توسعه در اختیار این کارگاه تولیدی فعال در زمینه تولید اسباب‌بازی، بازی‌های فکری و ابزار کمک آموزشی قرار داده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۶۰ نفر به صورت مستقیم در این کارگاه مشغول فعالیت بوده و برای ۱۴۰ نفر نیز اشتغال خانگی ایجاد شده است.
به گفته معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت، اکثر افرادی که در خانه خود با کارگاه مشارکتی این بنیاد همکاری دارند از میان اقشار آسیب‌پذیر از جمله زنان سرپرست خانوار، معلولان و افراد نابینا و کم‌توان و معرفی شدگان از سوی خیریه‌ها انتخاب شده‌اند.
جوهری بیان کرد: کارگاه تولیدی مشارکتی بنیاد برکت از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه تولید اسباب بازی‌های هدف‌دار، بازی‌های آموزشی و ابزار کمک آموزشی آغاز کرده بود اما فعالیت آن به علت تورم و افزایش ناگهانی نرخ ارز متوقف شده بود.
وی افزود: با ورود و مشارکت بنیاد برکت در سال گذشته و تامین سرمایه در گردش، این کارگاه به چرخه تولید بازگشت و کار خود را توسعه داد و در حال حاضر، ظرفیت تولید یک میلیون قطعه اسباب بازی را در سال دارد.
معاون مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت یادآور شد: در صورت توسعه فازهای دیگر این کارگاه تولیدی، امکان ایجاد اشتغال بیشتر برای اقشار آسیب‌پذیر در منزل وجود خواهد داشت.
جوهری تاکید کرد: بنیاد برکت تا به امروز در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از ۷۴۲ بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای ۲۱۱ هزار متقاضی اشتغال شده است. ۶۶ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال برای توانمندسازی این ۷۴۲ بنگاه سرمایه‌گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از ۲۸۲ بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است.
وی تصریح کرد: بنیاد برکت در سال جاری نیز سرمایه‌گذاری در یک‌هزار و ۲۴۰ بنگاه تولیدی در مناطق محروم کشور را در دستور کار قرار دارد که احیای واحد‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل در اولویت است.
معاون مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت گفت: تا به امروز با ۱۲ بنگاه تولیدی در استان اصفهان مشارکت اقتصادی داشته‌ایم که پس از ثبات و به سوددهی رسیدن، از ۹ بنگاه خارج شده‌ایم. این سرمایه‌گذاری و مشارکت اقتصادی، ایجاد اشتغال برای ۳ هزار و ۸۵۵ متقاضی را به دنبال داشته است.
گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون ۴ هزار و ۳۱ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و خدمات بیمه‌ای را با حجم سرمایه‌گذاری ۶ ‌هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان اصفهان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

همچنین مطالعه کنید:

حمایت مالیاتی از واردات ماشین آلات و تجهیزات خطوط تولید

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدهادی سبحانیان این خبر را در یکی از شبکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.