صفحه اصلی / اسلایدر / مصرف ادارات به ۲هزارمگاوات رسید/ادارات باید ۴۰ درصد مصرف برق‌شان را کاهش دهند
مصرف ادارات به ۲هزارمگاوات رسید/ادارات باید ۴۰ درصد مصرف برق‌شان را کاهش دهند

مصرف ادارات به ۲هزارمگاوات رسید/ادارات باید ۴۰ درصد مصرف برق‌شان را کاهش دهند

کسب و کار نیوز - مدیرکل مدیریت مصرف توانیر با اشاره به ادارات حدود ۲ هزار مگاوات از مصرف برق کشور را به خود اختصاص داده‌اندگفت: انتظار داریم ادارات بتوانند حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف خود را کاهش دهند.

به گزارش کسب و کار نیوز ، عبدالامیر یاقوتی با اشاره به مشکلاتی که به دلیل تأمین برق نیروگاه‌های برق آبی در سال جاری به وجود آمد گفت: به طور ویژه، چون در انتهای سال ذخایر آبی کاهش بیشتری می‌یابد، امیدواریم روزهای باقی مانده تابستان را هم با همراهی مشترکان بدون محدودیت و مشکل سپری کنیم.

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر خاطرنشان کرد: ادارات حدود ۲ هزار مگاوات از مصرف برق کشور را به خود اختصاص داده‌اند که ۶۰ درصد از این مقدار یعنی حدود ۱۲۰۰ مگاوات در بخش سرمایشی ادارات مصرف می‌شود.

وی ادامه داد: توجه بیشتر به موضوع سیستم‌های سرمایشی ادارات می‌تواند کمک قابل ملاحظه‌ای به صنعت برق و کاهش خاموشی‌های پراکنده‌ای که در حال حاضر وجود دارد، داشته باشد.

یاقوتی تاکید کرد: پایش مصرف ادارات در چند روز اخیر موجب شده تا سیستم‌های سرمایشی آن‌ها تعدیل شود.

وی با بیان این که مصرف برق ادارات در روزهای اخیر همانند روزهای گرم تابستان امسال بود، تصریح کرد: انتظار داریم ادارات بتوانند حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف خود را کاهش دهند.

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر گفت: براساس برنامه‌ای که برای ادارات داشتیم، این گروه از مصرف‌کنندگان باید سیستم‌های سرمایشی را بر روی حداقل تنظیم می‌کردند تا مصرفشان نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یابد و از آنجایی که این کاهش مصرف محسوس نبود، موضوع ممیزی مصرف انرژی ادارات مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه سرکشی‌های روزهای گرم سال موجب کاهش ۴۰۰ مگاواتی مصرف برق شد، اضافه کرد: در بحث ادارات در کنار نظارت، فرهنگ سازی بسیار باید انجام شود و همچنین با بکارگیری سیستم‌های مکانیزه، دمای محیط کار متناسب با شرایط تعدیل شود که در این صورت در مصرف برق تأثیر بسزایی خواهد داشت.

یاقوتی همچنین یاداور شد: از ابتدای مردادماه با همکاری سازمان بسیج کشور طرح ممیزی ادارات اجرا شد و براساس آن اداراتی که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کردند یا میزان سرمایش آن‌ها بیش از حد بود، اخطار اولیه دریافت و در صورت تکرار نسبت به قطع برق آن‌ها اقدام می‌شد.

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر همچنین با تاکید براین که قطعی برق بدون برنامه نیست و تنها براساس جداولی است که در سایت شرکت‌های توزیع اعلام می‌شود، گفت: در روزهای اخیر به نظر می‌رسد شرایط برای برخی از مشترکین اداری عادی‌تر جلوه کرده و به همین دلیل از دو روز گذشته نسبت به تشدید طرح بازرسی و پایش ادارات اقدام شده است.

همچنین مطالعه کنید:

تخصیص ۸۵ هزار قطعه زمین به روستاییان در قالب طرح مهاجرت معکوس

به گزارش کسب و کار نیوز، الحاق اراضی و تخصیص آن به متقاضیان در روستاهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.