صفحه اصلی / اصناف / برنامه ساخت یک شهرک جدید در پردیس
برنامه ساخت یک شهرک جدید در پردیس

برنامه ساخت یک شهرک جدید در پردیس

کسب و کار نیوز- مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: در حال دریافت مجوزهای قانونی از شورای عالی معماری و شهرسازی برای احداث یک شهرک ۷۰۰ هکتاری بین فازهای ۱۱ و ۱۲ پردیس هستیم.

به گزارش کسب و کار نیوز ، مهدی هدایت اظهار کرد: در روزهای آینده چندین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی را در شهر جدید پردیس خواهیم داشت. بهره‌برداری حدود ۵۰۰۰ واحد مسکن مهر، تقاطع غیرهمسطح فاز ۱۱ و احتمال کلنگ‌زنی مترو از جمله این برنامه‌ها است.

وی افزود: با افتتاح ۵۰۰۰ واحد مسکونی تعداد کل واحدهای تکمیل شده به ۷۶ هزار و واحدهای تحویل شده ۷۳ هزار می‌رسد. علت فاصله این دو عدد آن است که بعضا واحدها معطل خدمات و انشعابات توسط دستگاههای خدمات رسان هستند که این موارد را پیگیری می‌کنیم.مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره علت نواقص برخی واحدهای تحویلی گفت: تجربه داشتیم که قبل از اسکان خانوارها نصبیات مورد سرقت قرار گرفته و به همین دلیل زمانی که مالک مستقر می‌شود آن را به خودشان تحویل می‌دهیم. سرقت شیرآلات و درب از جمله مشکلات است که دردسرهای زیادی را برای ما و ساکنان در پی داشته است.

مسکن ملی پردیس به مرحله اسکلت رسید

هدایت همچنین با بیان اینکه پروژه اقدام ملی پردیس به مرحله اسکلت رسیده است گفت: ۱۳ هزار واحد مسکن ملی برای پردیس در نظر گرفته شده و خوشبختانه از سرعت مناسبی برخوردار است. تمام بلوکها به مرحله اسکلت رسیده و در بعضی موارد اسکلتها تکمیل شده است.

ساخت یک شهرک جدید ۷۰۰ هکتاری

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اعلام این خبر که برنامه احداث یک شهرک ۷۰۰ هکتاری جدید را در پردیس داریم گفت: هم اکنون در مرحله اخذ مجوز و مستندات از شورای عالی معماری و شهرسازی هستیم. این محدوه بین فازهای ۱۱ و ۱۲ قرار دارد و پس از دریافت مجوز، فعالیتهای عمرانی را آغاز می‌کنیم.

بنابراین گزارش، در سال ۱۳۹۱ عملیات احداث ۸۱ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس واقع در ۱۷ کیلومتری شرق تهران آغاز شد که به ۸۳ هزار واحد افزایش یافت. طبق آخرین آمار تا کنون حدود ۷۱ هزار واحد تکمیل شده است. شهر جدید پردیس دارای ۱۲ فاز است که فاز ۱۲ آن اواخر آذرماه سال ۱۳۹۹ کلنگ زنی شده است. فازهای یک تا چهار در شهر اصلی، فاز پنج، چهار کیلومتر، فاز هشت، هشت کیلومتر، فاز ۹ پنج کیلومتر، فاز ۱۱ شش کیلومتر از شهر اصلی فاصله دارند. پارک فناوری پردیس در فاز شش، ناحیه صنعتی خرمدشت در فاز هفت و فاز ۱۰ این شهر در منتهی الیه شمالی فاز چهار قرار گرفته‌اند. فاز ۱۲ نیز در پنج کیلومتری شمال شرقی پردیس واقع شده است.

همچنین مطالعه کنید:

کشت ۶۵۰ هزار هکتار برنج در کشور/ پیش‌بینی افزایش تولید برنج در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز ، سهراب سهرابی افزود: بیشترین میزان کشت برنج در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.