صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۱۵ هزار و ۵۵۵ واحدی شاخص بورس تهران/ارزش معاملات دو بازار به ۲۱ هزار میلیارد تومان رسید

رشد ۱۵ هزار و ۵۵۵ واحدی شاخص بورس تهران/ارزش معاملات دو بازار به ۲۱ هزار میلیارد تومان رسید

کسب و کار نیوز- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 15 هزار و 555 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد با افزایش ۱۵ هزار و ۵۵۵ واحد به رقم یک‌میلیون و ۵۱۵ هزار و ۴۷۹ واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز با افزایش ۷ هزار و ۷۰۷ واحد به رقم ۴۳۶ هزار و ۲۵ واحد رسید. 

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۶ میلیون و ۸۶ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از ۱۳٫۴ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱٫۳ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۱۰ هزار و ۱۵۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

همچنین ارزش امروز معاملات فرابورس هم به ۱۰ هزار و ۸۱۶ میلیارد تومان رسید که با این حساب ارزش معاملات دو بازار به مرز ۲۱ هزار میلیارد تومان رسید.امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی – ارزشی هرکدام یک‌درصد رشد کردند و این دو شاخص با معیار هم‌وزن با رشد ۱٫۸درصد روبه‌رو شدند. 

شاخص آزاد شناور ۷۳ صدم درصد رشد کردند. شاخص بازار اول بورس ۱٫۲ درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۷۸ صدم درصد افزایش یافت.امروز نمادهای پتروشیمی نوری، پالایش نفت تهران، پتروشیمی پردیس، ایران‌خودرو، مخابرات ایران و پالایش نفت اصفهان بیشترین اثر افزایشی در بورس داشته و نماد شستا بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته است. 

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با رشد ۳۱۸ واحد به رقم ۲۱ هزار و ۸۷۶ واحد رسید.ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۱۹۴ هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله‌گران در فرابورس بیش از ۳٫۸ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۳۰ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۰ هزار و ۸۱۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند. امروز نمادهای پتروشیمی مارون، آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، صباتأمین، سرمایه‌گذاری مالی سپهر و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نماد بیمه پاسارگاد بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است. 

امروز همچنین نماد پالایشی بیش از ۱۰ درصد رشد کرد و به ۸ هزار و ۲۶۲ تومان رسید. البته هنوز واحدهای پالایش تا رسیدن به قیمت روز اول ۱۸ درصد فاصله دارد یعنی خریداران پالایش یکم بعد از یازده و نیم ماه با ۱۸ درصد زیان روبه‌رو هستند. دولت قول داده بود، جبران زیان پاالایشی‌ها را با سهام جایزه انجام دهد که هنوز محقق نشده است. سرمایه‌گذاری در بورس باید همراه با استراتژی حداقل یکساله باشد و حتماً با مطالعه و مشورت و از محل پس‌انداز انجام گیرد. 

همچنین مطالعه کنید:

تصمیمات مبهم در خصوص حذف ارز ترجیحی واردکنندگان را بلاتکلیف کرده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، محمد مهدی نهاوندی در صبحانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *