صفحه اصلی / چند رسانه ای / تابستان برای خانوارهای روستایی گران‌‌تر آغاز شد

کردستان بیشترین و قم، کمترین تورم سالانه را ثبت کردند

تابستان برای خانوارهای روستایی گران‌‌تر آغاز شد

تورم نقطه به نقطه برای کل خانوار کشور در تیرماه ۴۳.۶درصد گزارش شده‌ است.

براساس گزارش مرکز آمار، تورم ماهانه تیر برای کل خانوارهای کشور برابر با ۳.۵ درصد بوده‌است که بیش‌ترین تورم ماهانه مربوط به استان لرستان با ۵.۹ درصد و کم‌ترین مربوط به استان همدان با ۱.۴ درصد بود. همچنین تورم ماهانه برای خانوارهای شهری و روستایی برابر با ۳.۶ و ۳.۲ گزارش شده‌است.
تورم نقطه‌به‌نقطه برای کل خانوار کشور در این ماه نیز ۴۳.۶ درصد گزارش شده‌است؛ به این معنا که میانگین هزینه خانوارهای کشور در اولین ماه تابستان امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۴۳.۶ درصد افزایش یافته‌است. بیش‌ترین و کم‌ترین تورم نقطه‌به‌نقطه تیر ماه به ترتیب مربوط به استان ایلام با ۵۳.۹ و استان تهران با ۳۷.۷ درصد بود.
تورم نقطه‌به‌نقطه‌ خانوارهای شهری ۴۲.۹ درصد و خانوارهای روستایی، ۴۷.۷ درصد بوده‌است. تورم سالانه کل کشور نیز در این ماه به ۴۴.۲ درصد رسید که استان کردستان با ۵۰.۱ درصد، بیش‌ترین و استان قم با ۴۰.۲ درصد، کم‌ترین تورم سالانه را ثبت کردند.
تورم سالانه معیاری است که میانگین افزایش هزینه‌ها را طی ۱۲ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پیش از آن اندازه‌گیری می‌کند. در تیر ماه تورم سالانه خانوارهای شهری و روستایی نیز به ترتیب برابر با ۴۳.۷ و ۴۷.۳ درصد بوده‌است.

همچنین مطالعه کنید:

جمعیت سالمندی در ایران زنانه خواهد شد

طبق گزارش اخیر مرکز آمار ایران، تحولات جمعیت سالمند کشور در یک قرن اخیر نشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *