صفحه اصلی / اسلایدر / ۶۰ درصد از هزینه‌های ساخت مسکن ملی را تامین کرده‌ایم/ ساخت ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی را شروع کردیم

۶۰ درصد از هزینه‌های ساخت مسکن ملی را تامین کرده‌ایم/ ساخت ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی را شروع کردیم

کسب و کار نیوز - اسلامی گفت: هم اکنون با افزایش تسهیلات ساخت مسکن ملی به ۲۵۰ میلیون تومان، بازار را به سمت آرامش هدایت کردیم.

به گزارش کسب و کار نیوز ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان جهاد کشاورزی با بیان اینکه در گام نخست و در آخرین لحظات روز‌های سال ۹۸ در شورای پول و اعتبار مصوبه‌ای دریافت کردیم که به سازندگان طرح اقدام ملی مسکن تسهیلات مناسبی پرداخت کنیم، گفت: در این طرح ۸۰ درصد از سرمایه مورد نیاز سازندگان و انبوه سازان طرح اقدام ملی مسکن را بانک‌ها تسهیلات می‌دهند و آورده حوزه سازندگان تنها ۲۰ درصد است.

او ادامه داد: با این نسبت ۸۰، ۲۰ توان مالی برای انبوه ساز و سازنده واحد‌های مسکن ملی بسیار افزایش می‌یابد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در بند ۲ این مصوبه تسهیلاتی که سازنده دریافت می‌کند به خریدار قابل انتقال است و فروش اقساطی هم برای خریدار صورت می‌گیرد و این کمک موثری برای سازندگان خواهد بود.

اسلامی با بیان اینکه با اجرای این مصوبات اولا وام مسکن به صورت پمپاژ پول صورت نمی‌گیرد و تنها برای تولید و عرضه مسکن اجرا می‌شود و خریدار و هم همسر او می‌تواند از این تسهیلات طبق ضابطه استفاده کند و اقساط آن هم متناسب با تسهیلات پرداخت می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امسال از شورای پول و اعتبار عدد قابل تخصیصی برای واحد‌های مسکن ملی دریافت کرده‌ایم، گفت: پیش از این میزان تسهیلات مسکن ملی ۱۰۰ میلیون تومان بود که آن را به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش دادیم، افزود: نسبت وام یا قیمت تمام شده به حدود ۶۰ درصد ارتقاء دادیم.

اسلامی تاکید کرد: در سال گذشته با این میزان تسهیلات ۳۰ درصد از هزینه ساخت مسکن ملی را تامین می‌کردیم، اما هم اکنون با افزایش آن به ۲۵۰ میلیون تومان به ۶۰ درصد رساندیم که با این نرخ‌های جهشی و تهاجمی بازار را به سمت آرامش هدایت کردیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما امروز در طرح اقدام ملی مسکن در ۱۰ هزار نقطه کشور ۵۳۰ هزار واحد مسکونی را آغاز کرده‌ایم، گفت: ساخت این ۵۳۰ هزار واحد مسکونی در کل کشور و در فاز‌های گوناگون آغاز شده است.

او ادامه داد: این پروژه‌ها در مراحل مختلف اسکلت، فونداسیون هستند و برخی از آن‌ها هم در مرحله خاک برداری قرار دارند که البته برخی از این واحد‌ها هم به مرحله افتتاح رسیده‌اند.

اسلامی اظهار کرد: در هفته گذشته با دستور رئیس جمهور ۴۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح‌های مشارکتی و واگذاری در قالب زمین و ساخت این واحد‌ها از طریق انبوه سازان و همچنین تعدادی از آن‌ها هم در قالب بافت‌های فرسوده به بهره برداری رسید.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: اگر مردم آورده خود را به هنگام واریز کنند به طور قطع یقین جریان تولید مسکن در زمان خودش اجرا می‌شود و متقاضیان می‌توانند به زودی واحد‌های خود را تحویل بگیرند.

همچنین مطالعه کنید:

خدمات آموزش مجازی/توصیه هایی برای بهبود و توسعه شغلی

استفاده از روش های نوین در نظام آموزشی، یک ضرورت و نیاز آموزشی برای فراگیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *